LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

1 Ocak Cumartesi

İSTANBUL SANAT ETKİNLİKLERİ REHBERİ OCAK 2022

Kış aylarında eve kapanmak yerine sanatla dünyaya açılmak, birçok sanatsevere daha ilgi çekici geliyor. Konser, tiyatro ve sergi gibi ruhu besleyen organizasyonlar stresten uzaklaşmakta da etkili oluyor. Sanatsal organizasyon deyince ise akla birçok farklı etkinlik ile İstanbul geliyor. Tiyatrodan konsere, online gösteriden sergiye birçok aktivite İstanbul'un farklı köşelerinde sanatseverleri bekliyor.

Ocak ayında İstanbul'da birçok sanat etkinliği yapılması planlanıyor. Haydi, ocak ayı İstanbul sanat rehberine birlikte göz atalım.

 

Afife Jale

Afife Jale

Sanatseverler, Türk tiyatrosunda sahne almış ilk Türk kadın oyuncu olarak tarihe geçen Afife Jale’yi yakından tanır. Yaşadığı yıllarda Müslüman kadınların sahneye çıkmaları yasak ancak Afife'nin hayali tiyatrocu olmak. İşte bu eşsiz hayat hikâyesini anlatan oyunu, Aslı Iktu’nun harika performansıyla sahnede izleyebilirsiniz. Bu etkinliğe 1–2 Ocak tarihlerinde THINK House katkılarıyla evinizin konforunda online olarak katılabilirsiniz.

 

Fatih Erkoç & İstanbul Superband

Ocak ayındaki ilk konser tercihinizi caz müzikten yana kullanabilirsiniz. Eski neslin çok yakından tanıdığı Fatih Erkoç ve geleneksel Big Bang müziğini modernleştiren İstanbul Superband bir arada! Bu konserde hem dans edebilir hem de Amerikan caz müziğinin en sevilen parçalarını dinleyebilirsiniz. Fatih Erkoç ve İstanbul Superband'ı bir arada izlemek isterseniz 6 Ocak tarihini not edin! Maximum Uniq Hall'de sunulacak performans, caz sevenler için harika bir deneyim vadediyor.

 

İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları, 1800–1955

Yeniden Keşfin Yolları

İstanbul ve Bizans, esasen ayrılmaz birer parça. Sebebi ise Bizans İmparatorluğu'nun uzun süre İstanbul'u başkent olarak elinde tutması. Yeniden Keşfin Yolları, İstanbul'da Bizans döneminden kalan arkeolojik eserleri ve arşivleri bir arada bulabileceğiniz tarihi bir sergi. İstanbul Araştırma Enstitüsü katkılarıyla Pera Müzesi'nde ziyaret edebileceğiniz bu seçki, tarih meraklıları için büyük bir fırsat!

 

Nilgün Belgün ile Aşk ve Komedi

Nilgün Belgün ile Aşk ve Komedi

Müzikalleri seviyorsanız Nilgün Belgün’ün kendi hayatından esinlenerek yazdığı ve Serkan Budak’ın yönettiği bu eğlenceli gösteriyi kaçırmamalısınız. Zaman zaman ağlatıp zaman zaman güldüren ve Nilgün Belgün'ün anılarından yola çıkılarak sahneye koyulan bu eseri, 7 Ocak tarihinde Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde izleyebilirsiniz.

 

Füsun Onur: Opus II–Fantasia

Füsun Onur Opus II–Fantasia

Ocak ayı sergi sevenler için tempolu olacak. Çağdaş sanatın önemli isimlerinden Füsun Onur’un işleri de görmeniz gereken sergiler arasında yer alıyor. Müzikten aldığı referansları kullanarak oluşturduğu yerleştirmesi, Arter Sanat Galerisi’nde ocak ayı boyunca sanatseverlerle buluşacak. Özellikle çağdaş sanat takipçilerinin kaçırmaması gereken bu sergi, 20 Şubat'a kadar devam edecek.

 

Amadeus

Amadeus

Ocak ayında birçok ünlü ve başarılı oyuncuyu sahnede izleyebileceksiniz. Amadeus'un Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosunu görmek isteyeceğinizi düşünüyoruz. Peter Shaffer’in yazdığı Amadeus, ünlü besteciler Mozart ve Antonia Salieri’nin çekişmeli hikâyesini sahneye aktarıyor. Bu oyunu 8, 9, 10, 29, 30 ve 31 Ocak tarihlerinde Zorlu Sahnesi’nde izleyebilirsiniz.

 

Sıla

Sıla

Konser alanında bulunmayı ve hep bir ağızdan söylenen şarkıları özlememek elde değil. Son yıllarda bu heyecandan biraz uzak durmak zorunda kaldık. 2022 Ocak ayında ise biraz dışarı çıkabilir, Sıla gibi performansıyla göz dolduran bir sanatçıyı sahnede izleyebilirsiniz. Sıla, kendi yazdığı şarkılarıyla 15 Ocak’ta Zorlu Sahnesi’nde sevenleriyle buluşuyor. Harika sesi ve muhteşem sahne performansıyla Sıla konseri ajandanızda mutlaka yer almalı!

 

Ten, Beden, Ben

Sıkı sanat takipçilerinin gözünden kaçması imkânsız olan bir sergi daha var: Ten, Beden, Ben. Sanatseverlerin yakından takip ettiği İpek Duben'in sergisi, bu ay kaçırmamanız gerekenler arasında bulunuyor. Göçmenlik, tüketim, toplumsal cinsiyet ve erkek şiddeti gibi güncel konular hakkında işler üreten İpek Duben’in yeni sergisi, 40 yılı aşkın tecrübesini aktarıyor. Bu sergiyi Salt Beyoğlu’nda 3 Nisan 2022'ye kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

Kral Lear

Kral Lear

Geçen sezon büyük bir ilgiyle izlenen Kral Lear, yeni sezonda da izleyicisiyle buluşacak. Haluk Bilginer, Berfu Öngören ve Hare Sürel gibi başarılı oyuncuları sahnede izlemek harika bir deneyim olabilir. Kral Lear ve kızları arasında geçenleri anlatan William Shakespeare’in ünlü trajedisi, kaçırılmaması gereken oyunlar arasında. Muharrem Özcan'ın kendi yorumuyla sahneye koyduğu eseri görmek isteyenler, 12 Ocak’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde yerlerini alabilir.

 

Lahza & Kenan Doğulu

Lahza & Kenan Doğulu

Kenan Doğulu; oldukça eğlenceli, biraz retro, biraz hüzünlü ve bolca danslı performansları ile çok popüler. Cenk Erdoğan ve Mehmet İkiz’in kurduğu Lahza grubuyla farklı bir Kenan Doğulu yorumu izleyebilirsiniz. En çok bilinen şarkıları caz trio olarak yorumlayacakları ve size eşsiz bir performans sunacakları bu konseri kaçırmak istemeyenler, 28 Ocak tarihini not edebilirler. Konser, Maximum Uniq Hall sahnesinde!

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ