LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

İSTANBUL KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ REHBERİ: ŞUBAT 2022

"İş-ev arası mekik dokumaktan sıkıldım, farklı bir şeyler yapmak istiyorum." diyen İstanbulluları böyle alalım. İşte, İstanbul Kültür Sanat Etkinlikleri Rehberi, Şubat 2022 programı ile karşınızda!

 

Uzay Meraklıları Bir Adım Öne Çıksın: NASA Space Adventure Uzay Sergisi Geliyor

NASA Space Adventure Uzay Sergisi Geliyor

Takviminizde 1 Şubat tarihine not alın! NASA uzay görevlerine tanıklık etmiş gerçek boyuttaki eserlerin de içinde bulunduğu NASA Space Adventure Uzay Sergisi, Metropol İstanbul AVM’de uzay meraklılarına kapılarını açıyor. 4 yıl içinde 12 ülkede 4 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen sergide, uzaydan gelen özel parçalar ve uzaydaki yaşamı deneyimleyebileceğiniz üst düzey teknolojiye sahip uzay ekipmanları yer alıyor. Üstelik sergide Mars’ta ve Ay’da yürümenin nasıl bir his olduğunu deneyimleyebileceğiniz bir sanal gerçeklik alanı bulunuyor. Ayrıca uzay roketlerinin kopyalarının ve uzay aracı modellerinin bulunduğu bu sergide dokunabileceğiniz gerçek bir Ay taşının da bulunduğunu söyleyelim.

 

Boğazda Yapılan Yoga Gibisi Var mı?

Boğazda Yapılan Yoga Gibisi Var mı

Günlük hayatın stresinden uzaklaşarak hem ruhunu hem de bedenini dinlendirmek isteyen İstanbullular için Boğaz’ın en göz alıcı yapılarından biri olan Sait Halim Paşa Yalısı’nda yoga deneyiminden daha iyi ne olabilir ki? 2016 yılından beri profesyonel yoga eğitmenliği yapan Duygu Erokan’ın vereceği Vinyasa Yoga dersleri, her çarşamba 10.00 -11.00 saatleri arasında Harem Bahçe Salonu’nda gerçekleşecek. Katılımcılar için ufak bir hatırlatma yapalım: Gelirken matınızı getirmeyi unutmayın.

 

Çok Güzel Hafta Sonları Bunlar

Kurumsal hayatın tekdüzeliği, pandeminin stresi derken belki de gülmeye ve eğlenmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İşte, bu yüzden sizi kahkahalara boğacak bir hafta sonu etkinliği öneriyoruz: Çok Güzel Hareketler 2 BKM Mutfak’ın 20 kişiden oluşan ekibi, yeni çıkan skeçleri ile her hafta BKM’de sizleri bekliyor. 5 Şubat'a biletinizi almayı unutmayın!

 

Bir Delinin Hatıra Defteri

Tiyatro sevenler burada mı? Bu öneri, sakin bir pazar gününü tiyatroya ayırmak isteyenler için geliyor. Gogol'un tam 180 yıl önce kaleme aldığı, çeşitli tiyatro toplulukları tarafından birçok kez sergilenen, tek perdelik bir oyun: Bir Delinin Hatıra Defteri. Bu tek kişilik efsane oyun ile gündelik hayatın beyhude telaşını, aşk acısını ve bitmek tükenmek bilmeyen anlam arayışını; burjuva bir kıza aşık olan şizofren bir devlet memurunun gözünden izleyeceksiniz.

 

Alice ile Harikalar Diyarına Var mısınız?

Çocukluğumuzun klasiklerinden biri: Alice Harikalar Diyarında. Lewis Carroll tarafından yazılan ve şimdiye kadar 174 dile çevrilen bu eşsiz eser, bu sefer modern bir müzikal olarak büyüleyici bir sahne şovuyla karşımıza çıkıyor. Müzikalde Alice olarak başrolde izleyeceğimiz Serenay Sarıkaya’ya Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim ve Merve Dizdar eşlik ediyor. Siz de “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice’e eşlik etmeye ne dersiniz? 7 Şubat Pazartesi günü Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşacak müzikal için geç kalmadan yerinizi ayırtmalısınız.

 

Karlar Ülkesi'nde Şubat'a Yakışır Bir Kış Partisi

Bu rehberde çocukları unuttuk mu sandınız? Tabii ki hayır. Karlar Ülkesi Kış Partisi isimli çocuk oyunu, 20 Şubat tarihinde Mall of İstanbul MOİ Sahne'de olacak. Bu oyunu çocuklarıyla keyifli bir hafta sonu etkinliği yapmak isteyen ebeveynlere tavsiye ediyoruz.

 

Büyük Ev Akustik Bir Ablukada

12 Şubat Cumartesi günü alternatif müziğin en şahsına münhasır gruplarından biri olan Büyük Ev Ablukada ile biraz melankolik ama keyifli bir konser sizi bekliyor. Tayyar Ahmet’in sonsuz sayılı günlerini Bartu Küçükçağlayan, Cem Yılmazer ve Gülin Kılıçay ile KüçükÇiftlik Park'ta saymak isteyenler biletlerini şimdiden ayırtsın.

 

Mideye Giden Yol, MSA'nın Workshoplarından Geçer

Workshop

Mini bir workshop ile verimli bir akşam geçirmeye ne dersiniz? Yok yok işle ilgili değil, bu seferki workshop mutfakla ilgili. Her ne kadar diyet düşmanı olsalar da hamburger ve patatesin yeri ayrı. Biz de hamburgere hayır diyemeyenleri Burgers & Fries MSA Workshop mutfağına davet ediyoruz. Ama bu sefer sadece yemek için değil; hamburger köftesinden patates kızartmasına, soğan halkasından ev yapımı mayoneze kadar hepsi sizin elinizden çıkacak. 22 Şubat Salı günü afiyetle son bulacak bu workshop etkinliğini kaçırmayın.

 

Sevgililer Günü'nde Romantik Bir Konsere Ne Dersiniz?

İstanbul’daysanız, hele de aşıksanız, sevgilinizle geçirdiğiniz her an bu şehirde birer film karesine dönüşür. Peki, aşkınızı Sevgililer Günü'nde bir kez de Sıla’yla birlikte “Gezdim seni sokak sokak, vallahi yok hesap kitap...” diyerek haykırmaya ne dersiniz? Aşk şarkılarının vazgeçilmez isimlerinden Sıla, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel en romantik şarkılarından oluşan repertuvarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde İstanbullu aşıklarla buluşuyor.

 

Canlı Müzik Eşliğinde Elite World Asia Konforu

Hafta sonları şehrin karmaşasından uzaklaşıp keyif yapmak mı istiyorsunuz? O halde Anadolu Yakası’nın en güzel lokasyonlarından biri olan Maltepe’de yer alan Elite World Asia Hotel'e davetlisiniz. Elite World Asia’da her cumartesi canlı müzik keyfi yaşayabilir; Prens Adaları manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyip kahvenizi yudumlayarak haftanın tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ