LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

HARİKA BİR YILBAŞI TATİLİ İÇİN DOĞAYLA İÇ İÇE 5 LOKASYON

Yılbaşı yaklaşırken herkes aklındaki tatile uygun seçeneklere bakıyor. Sabaha kadar eğlenerek hareketli bir gece geçirebileceğiniz gibi, şehirden uzakta, sakin ve huzurlu bir tatil de geçirebilirsiniz. Eğer yeni yılın ilk anlarını şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe geçirmek istiyorsanız, hazırladığımız bu listeye göz atabilirsiniz. İşte doğanın kalbinde harika bir yılbaşı için tercih edebileceğiniz beş adres...

 

1. Kayak Tutkunlarının Uğrak Noktası: Kars

Kars

Doğu Ekspresi sayesinde yolculuğu da bir başka olan Kars, kış tatili yapmak isteyenler için benzersiz bir yer. Kış aylarının kendine has güzelliğini harika bir doğayla buluşturan bu bölge, özellikle kayak turizmi açısından benzersiz fırsatlar sunuyor. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan muhteşem ormanların arasındaki kayak pistleri spor tutkunlarından tam not alıyor. Sadece burada ve Alpler'de görülen ve kayak yapmaya en elverişli kar cinsi olan "kristal kar"ı ile bilinen Sarıkamış, Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri arasında yer alıyor. Kayak sezonunun uzun süre devam ettiği Sarıkamış, hem amatör hem de profesyonel kayakçılara hitap ediyor.

 

Yılbaşını Kars'ta geçirmeye karar verdiyseniz ayrıca aşağıdaki aktiviteleri de yapabilirsiniz:

● 2016 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabeleri'ni gezebilirsiniz.

● Kars’ın doğa harikalarından biri olan Çıldır Gölü'nü ziyaret edebilirsiniz.

● Kars şehir merkezinde yer alan ve Baltık mimarisine uygun bir şekilde kesme taşlarla inşa edilen binaları görebilirsiniz.

 

2. Yılın Dört Mevsimi Muhteşem: Yedigöller

Yedigöller

Doğayla iç içe olmaktan bahsetmişken Yedigöller'den söz etmemek olmaz. Adeta cennetten bir köşe olan bu bölge, yılbaşını geçirmek için ideal. Bolu sınırları içinde olan Yedigöller, İstanbul'a yakınlığıyla da ulaşım açısından avantajlı bir konumda. Yedigöller Milli Parkı içinde yer alan kamp alanı, kamp tutkunlarına kış aylarında da hizmet vermeye devam ediyor. Eğer kamp yapmayı seviyorsanız Yedigöller'i tercih edebilir ve bölgenin diğer güzelliklerinin de tadını çıkarabilirsiniz. Sakin bir yılbaşı geçirmek isteyip de kamp yapmak istemeyenlerse bölgedeki otellerde konaklayabilirler.

Yılbaşı için Yedigöller'i tercih edecekseniz aşağıdaki yerleri de görmenizi tavsiye ediyoruz:

● Kapankaya Seyir Terası

● Atmaca Seyir Terası

● Anıtçam

● İncegöl

● Büyük Göl

● Nazlıgöl

● Sazlıgöl

● Kurugöl

● Pisagor Ağacı

● Seringöl

● Deringöl

 

3. Doğayı Kucaklamak İsteyenlerin Adresi: Rize

Rize

Sakin bir yılbaşı için Rize bölgesi tam size göre. Özellikle Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Sal, Gito, Pokut ve Palovit yaylalarında tertemiz havanın ve gür ormanların tadını çıkarabilirsiniz. Ancak kış sezonunda bu bölgenin ulaşım açısından zorlukları olabileceğini unutmamalısınız. Bu yüzden konaklamak istediğiniz yerle önceden iletişime geçerek ulaşım imkânlarını gözden geçirmeniz önemli. Yaylalara uğramak istemiyorsanız ve “Gözüm yeşile doysun, bol oksijen alayım yeter.” diyorsanız, yılbaşı tatiliniz için Çamlıhemşin'deki bungalovlar sizin için yeterli olacaktır.

Rize yaylaları ile ünlü ama sadece yaylalar yok tabii ki. İşte Rize'de görmeniz gereken diğer yerler:

● Rize Kalesi

● Çat Vadisi

● Palovit Şelalesi

● Fırtına Deresi

● Ağaran Şelalesi

● Zil Kale

 

4. Ege'nin Rengârenk Köyü: Şirince

Şirince

İzmir'in Selçuk ilçesine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şirince, Türkiye'de görülmesi tavsiye edilen yerlerin başında geliyor. Köyün huzurlu atmosferi, evlerin tarihi dokusu ve köyü kucaklayan eşsiz orman burayı cazip kılan özellikler. Ayrıca bölgede yetişen üzümlerden elde edilen enfes şaraplar, sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebileceğiniz restoranlar ve Şirince'ye özgü ürünleri satın alabileceğiniz yerel dükkanlar da Şirince'yi yılbaşı tatili için cazip hale getiriyor.

Şirince Köyü, özellikle sokakları gezmeyi sevenlere göre ama görülecek pek çok önemli yer de var. İşte Şirince'de ziyaret etmeniz gereken yerler:

● Aziz John Baptist Kilisesi

● Nesin Matematik Köyü

● Tiyatro Medresesi

● Nişanyan Evleri ve Hodri Meydan Kulesi

● Şirince Taş Mektep Müzesi

 

5. Hafızalara Kazınacak Bir Yılbaşı Deneyimi: Sapanca

Elite World Sapanca

Görenleri kendisine hayran bırakan gölü ve yemyeşil doğasıyla Sapanca, özellikle İstanbul'un kalabalığından ve gürültüsünden kaçıp doğaya sığınmak isteyenlere göre. Siz de Sapanca'da bir otel seçerek harika bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Sapanca'da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir otel arıyorsanız, Elite World Sapanca Wellness & Convention Resort'u tercih ederek unutamayacağınız bir yılbaşı yaşayabilirsiniz.

Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort'u tercih ederek:

● Kaplıca ve SPA imkânlarıyla kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

● ATV ile ormanda keyifli bir safariye çıkabilirsiniz.

● Orman yürüyüşleri, bisiklet turları ve daha birçok etkinlikle yılbaşını en güzel şekilde geçirebilirsiniz.

Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort'un size sunduğu hizmetler ve eğlence dolu yılbaşı programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için: Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kış Tatili İçin Tercih Edebileceğiniz 8 Muhteşem Rota

İstanbul'a Yakın Muhteşem Güzellikte 12 Tatil Yeri

Yılbaşı Tatili İçin İstanbul ve Çevresinde Gidilebilecek 8 Yer

Kar Yağdığında Güzelliği Kat Kat Artan 7 Lokasyon

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ