LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

HAFTA SONU KISITLAMALARINDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ 10 FİLM/DİZİ ÖNERİSİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, maalesef her geçen gün büyümeye devam ediyor. Hal böyle olunca, ülke bazında birtakım kısıtlamaların getirilmesi kaçınılmaz oluyor. Ülkemizde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, keyifli vakit geçirmek için yapabileceğiniz birçok aktivite mevcut. Bu kısıtlama süresince en çok tercih edilen ve keyif veren aktivite, hiç şüphesiz film ve dizi seyretmek. Bu yazımızda, evde olduğunuz süre zarfında seyredebileceğiniz kaliteli film ve dizileri derledik. İşte hafta sonu kısıtlamasında izleyebileceğiniz 10 film/dizi önerisi!

 

1. Unorthodoks

Unorthodoks

Unorthodoks, toplamda dört bölümden oluşan bir mini dizi. Dizinin konusu alışılmışın dışında ve oldukça sürükleyici. Filmin ana kahramanı Esty, New York'un Hasidik Yahudi toplumunda doğup büyüyen bir kız. Oldukça katı kurallara sahip olan bu toplumda barınmak, bir kadın için hiç kolay değil. İsteği dışında bir evliliğe zorlanan Esty, bu düzeni bozmaya kararlı. Genel kültürünüze ve bakış açınıza çok şey katacak olan bu diziye, mutlaka bir şans vermelisiniz!

 

2. The Flu

The Flu

The Flu, 2013 yapımı bir Kore filmi. Filmin konusu, ülkede meydana gelen bulaşıcı bir grip salgını ve bu salgının yarattığı tahribat. Oyuncular oldukça başarılı. Film, günümüzde yaşanan covid-19 salgını ile benzer sahnelere sahip. Psikolojisinin sağlam olduğunu düşünen herkes, bu filme bir şans vermeli.

 

3. Aşk Tesadüfleri Sever

aşk tesadüfleri sever

Aşk Tesadüfleri Sever, 2011 yılında vizyona giren bir aşk filmi. Film genel olarak, Özgür ve Deniz'in engeller ile dolu aşk hikayesini anlatıyor. Geçmiş ve geleceğin iç içe olduğu film, final sahnesi ile sizi çok şaşırtacak.

 

4. Into The Night

Into The Night

Into The Night, henüz ilk sezonu yayınlanan sürükleyici bir dizi. Dizinin konusu oldukça ilginç. Dizi, güneşten kaçmaya çalışan bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Üstelik bu dizinin başrol oyuncusu bir Türk. Into The Night, kısıtlama süresince seyredebileceğiniz başarılı yapımlardan birisi.

 

5. Güzelliğin Portresi

Güzelliğin Portresi

Güzelliğin Portresi, 2019 yapımı bir Türk filmi. Filmde dram ve gerilim bir arada işlenmiş. Filmdeki oyuncular oldukça başarılı bir performans sergilemiş. Gerek senaryosu gerek final sahnesiyle oldukça ses getiren film, sizi derinden etkileyecek.

 

6. To The Lake

To The Lake

To The Lake, hayatta kalma temalı diziler arasındaki en başarılı yapımlardan birisi. Moskova'da meydana gelen bir salgın hastalık yüzünden herkesin düzeni bozuluyor. Hayatta kalmak için her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüş olan insanlar, her yolu deniyor. Komşuları ile birlikte grup halinde gezerek yaşayabilecekleri bir ortam arıyor. Dizinin her bölümü oldukça heyecanlı ve sürükleyici.

 

7. Celal ile Ceren

Celal ile Ceren

Celal ile Ceren, 2013 yapımı bir romantik komedi filmi. Celal ve Ceren arasında geçen bir dargın bir barışık ilişkiyi konu edinen film, oldukça sürükleyici. Filmi seyrederken zamanın nasıl geçtiğini fark edemiyorsunuz. Her sahnesi sizi çok güldürecek ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak.

 

8. Bizi Hatırla

Bizi Hatırla

Bizi Hatırla, 2018 yapımı bir dram filmi. Başarılı yönetmen Çağan Irmak imzalı film, senaryosu ve oyuncuları ile adeta bir başyapıt. Filmin ana kahramanlarından olan Kaan, zamanla ailesinden uzaklaşır. Bu süreçte özellikle babasını çok ihmal eder. Fakat babasının geçirdiği bir rahatsızlık onları tekrar bir araya getirir. Aile ilişkilerinin çok güzel işlendiği bu filmi mutlaka seyretmelisiniz.

 

9. The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

The Queen's Gambit, toplam yedi bölümden oluşan bir mini dizi. Küçük bir kız çocuğu, ailesini kaybedince yetimhanede yaşamak zorunda kalır. Bu süreçte psikolojik sorunlar yaşayan kız, yetimhanede verilen sakinleştirici haplara bağımlı olur. Zamanla satranç konusundaki yeteneğini fark eden küçük kız, hayatını bu şekilde kazanmaya başlar.

 

10. Bir Başkadır

Bir Başkadır

Bir Başkadır, 2020 yılına damgasını vuran kaliteli yapımlar arasında yer alıyor. Berkun Oya'nın kaleme aldığı dizinin yayınlanan ilk sezonunda toplam sekiz bölüm var. Farklı ideolojilerin birbiri ile harmanlandığı dizideki karakterler, oldukça doğal ve gerçek. Diziyi seyreden herkes, kendi hayatından bir parça bulabilir. Bir solukta seyredebileceğiniz bu dizi, size farklı bakış açıları kazandıracak.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ