LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

GRUP DERSLERİNİN EGZERSİZ ALIŞKANLIKLARINIZA KATACAĞI AVANTAJLAR

Düzenli egzersiz yapmanın hem fiziksel hem ruhsal sağlığımıza ne kadar faydalı olduğu hepimizin bildiği bir gerçek. Buna rağmen sporu hayatımızın bir parçası haline getirmekte zorlanabiliyoruz. Egzersiz alışkanlığı edinmek ya da yaşamınızda egzersize daha fazla yer vermek istiyorsanız grup derslerini denemek bu amaca ulaşmanız için doğru bir adım olabilir. Gelin, grup derslerinin spor alışkanlıklarınıza ne gibi avantajlar katabileceğini birlikte inceleyelim.

 

Egzersiz Rutininize Çeşitlilik Getirebilirsiniz

Egzersiz Rutininize Çeşitlilik Getirebilirsiniz

Bireysel olarak spor yaptığınız zamanlarda farklı egzersiz türleri ve değişik hareketler bulmakta veya çeşitlilik içeren bir plan hazırlamakta zorlanabilirsiniz. Öyle ki bir süre sonra kendinizi sürekli aynı egzersizleri yaparken bulabilir ve spor yaparken sıkılmaya başladığınızı hissedebilirsiniz. Grup egzersiz dersleri, profesyonel spor eğitmenleri tarafından planlandığından spor planı hazırlamak için ekstra vakit harcamanız gerekmez. Ayrıca grup ders seçeneği olan çok sayıda farklı spor alternatiflerine şans vererek rutininizi renklendirebilir ve egzersizden daha çok keyif alabilirsiniz.

 

Egzersiz Performansınızı Artırır, Kendinizi Daha Çok Geliştirebilirsiniz

Bilimsel araştırmaların da gösterdiği gibi insanlar, sosyal varlıklar. Dolayısıyla bireylerin grup olarak gösterdikleri performans, tek başına sergilediklerinden daha yüksek olur. Hatta bu durum literatürde Köhler Etkisi olarak geçer. Grup egzersizlerine katıldığınızda yapmakta zorlandığınız hareketleri başka insanların yapabildiğini görmek size cesaret verebilir ve kendinize duyduğunuz inancı artırabilir. Bunun yanı sıra tekrarlı ve zor hareketlerde pes edeceğinizi hissederken diğer insanların devam ettiğini görmek sizi de devam etmeye motive ederken kendinizi daha çok geliştirmenize zemin hazırlayabilir.

 

Artan Sorumluluk Bilinci ve Motivasyon ile Egzersiz Alışkanlıklarınızı Daha Düzenli Hale Getirebilirsiniz

egzersiz alışkanlıkları

Grup halinde egzersiz yapmak, aynı zamanda sosyalleşme fırsatı da sunduğundan tek başına spor yapmaya göre çok daha keyifli olabilir. Evde kendinizi yarım saatlik egzersiz için motive etmeye zorlanırken grup derslerini denedikten sonra kendinizi bir sonraki grup dersini heyecanla beklerken bulabilirsiniz. Ayrıca grup derslerinde insanlarla kaynaştıkça derse gitmediğiniz günlerde birilerinin sizi beklediğini ve merak ettiğini bilirsiniz. Kurduğunuz bu bağ, sorumluluk bilincinizi de artırır ve egzersiz yapmak için ihtiyacınız olan enerjiyi bulamadığınız günlerde bile derslere katılım göstermeniz için sizi motive eder.

 

Egzersizi En Az Sizin Kadar Seven ya da Size Egzersizi Daha Çok Sevdirecek Harika İnsanlarla Tanışabilirsiniz

Grup egzersizlerine katıldığınızda sağlıklı yaşam ve spor tutkunuzu paylaşan birçok farklı insanla tanışma fırsatı yakalamış olursunuz. Egzersiz aracılığı ile köklü dostluklar kurabilir ve yeni spor arkadaşlarınızla karşılıklı deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde farklı spor türlerini deneyip değişik taktikler öğrenme şansınız da olur. Üstelik arkadaşlık ilişkileriniz sayesinde hem daha sık spor yapabilir hem var olan egzersiz alışkanlıklarınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Grup dersi dışındaki hayatınızda da birlikte zaman geçirerek aynı zevki paylaştığınız insanlarla daha güçlü bağlar kurabilirsiniz.

 

Hareketleri Doğru Bir Şekilde Yaptığınıza Emin Olup Kendinizi Egzersiz Sırasında Daha Güvende Hissedersiniz

Grup egzersizleri sırasında hem hangi hareketlerin yapılacağı ile ilgili katılımcıları yönlendiren hem her fırsatta katılımcıların hareketleri doğru olarak uygulayıp uygulamadığını kontrol eden profesyonel spor eğitmenleri çalışırsınız. Bunun yanı sıra sizinle aynı anda aynı hareketleri uygulayan çok sayıda insanı gözlemleyebilir ve kendi olası hatalarınızın dışında onların da hatalarının farkına varabilirsiniz. Dolayısıyla egzersiz hareketlerini en doğru şekilde yapmayı öğrenir, olası sakatlanmaların da önüne geçebilirsiniz. Böylece spor alışkanlığınıza ara vermek zorunda kalmadan devam edebilir ve egzersiz rutinlerinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

 

Elite World Hotels Fit Life SPA & Health Center ile Grup Derslerine Katılmanın Avantajlarını Yaşayabilirsiniz

EWH Fit Life

Eğer siz de egzersiz rutininizi grup dersleri ile canlandırmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız Elite World Hotels Fit Life SPA & Health Center’da deneyimli spor eğitmenleri ile yapılan grup derslerine katılabilirsiniz. Grup eşliğinde verilen pilates, crunch, matwork pilates, tabata ve zumba derslerinden kendinize uygun olanları seçerek sistemli ve keyifli bir egzersiz alışkanlığı edinmek için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Elite World Hotels'in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Sporun İyi Hissettiren Sihirli Etkileri

Yaz Aylarına Formda Girmek İçin Beslenme Önerileri

Sağlıklı Bir Yaşam için Beslenme Tüyoları

Doğayı Seyretmenin Sizde Yaratacağı Fiziksel ve Ruhsal 10 Etki

Düzenli Egzersiz ve Kilo Kontrolünün Sağlığınızda Yaratacağı 8 Mükemmel Etki

Personal Trainer ile Çalışmanın 10 Faydası

Acilen Edinmeniz Gereken 8 Sağlıklı Yaşam Aktivitesi

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ