LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

KARAKTERİNİZE GÖRE EV İÇİ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Karakterinize Göre Ev İçi Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonu, sadece mobilya alışverişinden ibaret bir konu değil. Basit bir kanepe satın alırken bile seçiminiz karakterinizi birebir yansıtıyor. Söz konusu aynalar, puflar ya da tablolar gibi dekoratif ögeler olduğunda seçimin daha da zorlaşması işten bile değil. Minicik dokunuşlar bir araya geldiğinde artık evin ruhu ortaya çıkabilir.

Evinizi dekore etmeye hazırlanıyorsanız ilk olarak kendinize şu soruları sorun: Evin her köşesine anısı olan objeler serpen bir romantik misiniz? Yoksa iflah olmaz bir minimalist mi? Anneanne evinden taşıdığınız klasikler mi sizi canlandırır yoksa en modern çizgiler mi? Kendinizi yakından tanıdıktan sonra dekoratif hamlelerinizin başarılı olması kaçınılmaz olur.

 

Sosyal Kelebekler

Ev sizin için kutsal bir mekan olmaktan çok uzakta. Seyahatleriniz ve gece gezmelerinizden kalan süreyi nezih bir mekanda geçirmek istiyorsunuz, hepsi bu. Bu durumda yapılacak en güzel şey, evinizde az sayıda ancak kaliteli eşya barındırmak. Temizlik süresini uzatmaya hiç gerek yok. Mutfak tezgahının üzerinde şık bir kahve makinesi yeterli. Belki misafirlerinize hızlı bir şeyler sunmak için tost makinesi de olur. Evin girişinde sadece bir vestiyere değil, ayakkabılık olarak da kullanabileceğiniz şık bir banka yer verebilirsiniz. Evin bir köşesinde mutlaka bir anı duvarı olmalı ve burada sosyal hayatınızdan taşıdığınız fotoğraflar, magnetler ve kartlar yer almalı.

 

Ev Kuşları

Başkalarının tatil yapmak ya da yeni yerler keşfetmek için ayırdığı bütçeyi, siz rahatlıkla evinize harcayabilirsiniz. Kablosuz elektrik süpürgesi gibi hayat kolaylaştıran pratik ev aletlerinden tutun, televizyon ünitesini tamamlayan son teknoloji bir ses sistemine kadar epey kalabalık bir alışveriş listeniz var. Evde zaman geçirmeyi sevdiğinize göre, kitaplar da en yakın dostlarınızdan biri olabilir. Kitaplığınızı salona taşıyarak evin baş köşesinde kitap seçimlerinizle şık bir hava yaratabilirsiniz. Ev için alışveriş yapma isteğinizi durduramasanız da tercih ettiğiniz parçalar konusunda seçici olun. Koltuk şalları, yün battaniyeler ve rahat puflar tam size göre.

 

Hayata Eğlence Katanlar

Dahil olduğunuz her fotoğrafta mizah arıyorsunuz. Arkadaşlarınız sizi muzip karakterinizle tanıyor ve seviyor. Evinizde de bu yönünüzü göstermeye ne dersiniz? Salonunuzun bir duvarını neon bir renge boyatmak ya da kaç yaşında olursanız olun, duvar kağıtlarında süper kahramanlar tercih etmek tam size göre. Renkleri, desenleri ve farklı dokudan objeleri tereddüt etmeden yaşam alanınıza taşıyın. Sıkıcı bir vitrin size göre değil. Bunun yerine eşyaları bir dolaba gizleyip üzerindeki duvara sticker ile mottonuzu yazabilirsiniz: Anı Yaşa!

 

Sakin Ruhlar

Sakin Ruhlar

Kahve fincanları ve kupalar en büyük harcama kaleminizi oluşturuyorsa doğru yerdesiniz. Pencerenin önü boş kalsın ki berjerinizle birlikte oraya bir ömür yerleşin. Ayaklı bir aydınlatma da kitap okurken size eşlik edebilir. Orta sehpadan sofra ürünlerine kadar her şeyi ahşap tercih edebilir, böylece doğayı evinize taşıyarak daha da huzurlu hissedebilirsiniz. Yapay çiçekler size göre değil. Bunun yerine kurutulmuş güller yaşam alanınıza daha çok yakışabilir. Sakin kişiliğinizi taçlandırmak için uzun kış gecelerinde içinde kıvrılacağınız makrome bir salıncak tercih edebilirsiniz.

 

Nostalji Sevenler

En pahalı markalar mı yoksa ikinci el satış yapan mağazalar mı? Seçiminiz ikincisinden yanaysa, belki de işe annenizin çeyiz sandığından başlamak daha doğru. İğne oyaları ve kaneviçeler, bugün şahane tablolara ve masa örtülerine dönüşebiliyor. Çoğu evde bir kenara atılan vitrinler, sizin salonunuzda baş köşeye yerleşebilir. Eski plaklar, antika bir gramofon tam size göre! Eski parçalar bulan tüm dostlarınızın sizi hatırlamasına, geçmişi özleyen herkesin soluğu evinizde almasına yavaş yavaş alışacaksınız.

 

Trend Peşinde Koşanlara

Dekorasyon alanında trend peşinde koşabilmek için ciddi bir bütçe gerekiyor. Bir evin tamamen modern bir yüze bürünebilmesi için mutfaktaki ankastre takımdan banyodaki gömme rezervuara kadar düşünülmesi gereken çok detay var. Günlük trendlerin değil, kalıcı olanların peşinde koşmak, yalnızca kaliteye para harcamak en doğrusu. Sağlam bir ahşap doğramanın her zaman rengi yenilenebilir. Demonte olabilen mobilyalar, değişim rüzgarı geldiğinde de kolaylık sağlar.

Kapınıza asacağınız bir kapı süsü bile daha kapıyı çaldığı anda misafirlerinize karakteriniz hakkında çok şey fısıldayabilir. İlk intibanın tekrarı olmadığına göre, ev için alışveriş yaparken her zaman akılcı olmakta fayda var.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ