LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

INSTAGRAM’DAN KULLANICILARINA DİNLENME UYARISI: MOLA VER ÖZELLİĞİ

Sosyal medya platformları hayatımızın vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Bu platformlar birçoğumuz için eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra gündemi takip etmeyi kolaylaştıran birer araç haline de geldi. Ancak giderek artan ekrana bakma süreleri özelikle genç zihinleri olumsuz etkiliyor. Sosyal medya uygulamaları üzerine yapılan araştırmalarla kanıtlanan bu durum karşısında markaların yetkililerinden cevap gecikmedi. Kullanıcı dostu bir platform olduğunu göstermek isteyen Instagram, uygulamaya yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Instagram, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayan kullanıcıları için dinlenme uyarısı verecek. "Mola Ver", akış içinde kaybolmanızı engelleyecek bir yenilik. Bunun yanı sıra Instagram, farklı teknolojik gelişmelerle liderliğini de korumaya çalışıyor. Dilerseniz farklı özellikleriyle hayatımızın vazgeçilmezi olmak için yarışan popüler platformlardaki yeniliklere birlikte göz atalım.

 

Instagram Yeni Özelliklerini Test Ediyor

Instagram Yeni Özelliklerini Test Ediyor

Instagram, getirdiği yeniliklerle içerik üreticilerine abone olma özelliği getiriyor. Şu an deneme aşamasında olan bu özellik, sorunsuz çalıştığında tüm kullanıcılara açılacak. Uygulama içi satın alımlar bölümüne eklenecek bir seçenekle, belirli bir ücret karşılığında içerik üreticilerine abonelik gerçekleştirilebilecek. Bir içerik üreticisine abone olmanın bedeli ise 0,99 dolar olarak belirlenmiş.

Video uygulamalarının popülerliği karşısında Reels özelliğini geliştiren Instagram, şimdi de hikâyelerin süresini uzatıyor. Mevcut durumda 15 saniyeden uzun videolar, parçalara bölünerek hikâyede yer alabiliyordu. Geliştirilmeye başlanan yeni özellik sayesinde 24 saat boyunca aktif kalan hikâyelerin süresi 60 saniyeye kadar çıkıyor. Bu özellik de henüz sınırlı bir kullanıcı kitlesi ile test ediliyor.

2022 yılının başlarında birden fazla yenilikle karşımıza çıkmaya hazırlanan Instagram, bir Favoriler uygulaması da planlıyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların uygulama üzerinde daha fazla kontrole sahip olması amaçlanıyor. Favoriler sayesinde kullanıcılar, takip ettikleri hesapların paylaşımlarını kronolojik olarak sıralayabilecek. Böylece akışta hangi gönderinin üst sıralarda yer alacağına da kullanıcı karar vermiş olacak.

 

TikTok Algoritmalarını Yeniliyor

tiktok

Yeni jenerasyonun göz bebeği TikTok da güncellemeden güncellemeye koşuyor. Platformun en büyük yeniliği, videoları 1080p çözünürlüğü ile yükleme özelliği getirecek olması. Ayrıca marka, platforma eklenecek yeni bir butonun hazırlığı içinde. Görsel Geliştirme butonu aktif hale geldiğinde kullanıcılar, tek bir dokunuşla video görüntülerini düzenleyebilecek.

Bu gelişmelerin yanı sıra TikTok, içerik filtrelerini de yeniden düzenliyor. Önerilen videolardan oluşan "Sizin İçin" (For You) kısmı güncelleniyor. Her ne kadar kullanıcı beğenilerine göre hazırlanıyor da olsa "Sizin İçin" akışı yeterli çeşitliliğe sahip değildi. Bu akışın tekrara düştüğünü gözlemleyen TikTok, yeni algoritması ile daha etkili bir filtre üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde online alışverişe yönelik gelişmeleri duyuran TikTok'tan bir atak daha geldi. Henüz belirli sayıdaki ülkede test ediliyor olsa da TikTok canlı yayın özelliğini geliştiriyor. TikTok Live Stüdyo adı verilen bu platform kullanıcılara bilgisayar, akıllı telefon ve oyun konsolundan canlı yayın imkânı sunacak.

 

Twitter Liderliğe Oynuyor

Twitter Liderliğe Oynuyor

Son dönemde üst üste yaptığı yeniliklerle değişen Twitter, video içeriklerine yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. İşitme engelli kullanıcılara yönelik bu yenilik ile videolara alt yazı desteği sağlanıyor. Alt yazı seçeneği, işletim sistemlerinin yanı sıra platformun web sitesinde de aktif olacak.

Yakın zamanda Facebook tarafından kullanılan "Tepkiler" özelliğini platforma uyarlayan Twitter, şimdi yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre sonra, Instagram kullanıcılarının aşina olduğu çift tıklayarak beğenme özelliği Twitter'da da kullanılıyor olacak. Uygulama hayata geçtiğinde kullanıcılar paylaşımları üzerine çift tıklayarak beğenebilecek, tekrar çift tıklayarak beğenisini kaldırabilecek.

Bilindiği üzere Twitter oldukça etkili bir topluluk politikası yürütüyor. Topluluk kurallarının ihlali konusunda hassas davranan platform, yeni bir kararı kısa bir süre önce duyurdu. Twitter, özel kişilere ait video ve fotoğrafların izinsiz paylaşımını artık hoş karşılamıyor. Paylaşılan ve kamuoyuna açık olmayan her tür veri, veri sahibinin şikâyet etmesi halinde derhal siliniyor.

Uygulamanın Keşfet sekmesinde önümüzdeki günlerde yenilikler yaşanacak. Yapılan güncelleme ile bu arayüz, daha temiz ve sade bir görünüme kavuşacak. Yakında şu an farklı başlıklar içeren Keşfet sekmesi, sadece Trend ve Sizin İçin başlıklarını içerecek. Sizin İçin kısmı ise TikTok benzeri kaydırılabilir bir dikey akış olarak tasarlanıyor.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İş Hayatında Hızlıca Yükselmek için 6 Altın Öneri

İş Yerinde Sevilen Biri Olmanın 11 Altın Kuralı

Yalnızca İşini Aşkla Yapan İnsanların Anlayabileceği 8 Harika Duygu

İş Hayatında Doğru İletişim Kurmanın Yolları

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ