LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

EVİNİZE KIŞ ATMOSFERİNİ TAŞIYACAĞINIZ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Kış aylarında yaşanan soğuk ve yağışlı havalar günün çoğunluğunu evde geçirmemize neden olurken ruh halimizi de olumsuz etkileyebiliyor. Renkli dokunuşlarla evinizde yapacağınız küçük değişiklikler hem kendi güzel ruh halinizi evinize yansıtacak hem de kış mevsiminin romantizmini yaşamanızı sağlayacak. Dekorasyonda yapacağınız ufak değişikliklerle evinizi kışa hazırlayarak, yaşam alanınızı daha huzurlu ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Üstelik düşük maliyetlerle evinizin havasını baştan yaratmanız mümkün. O halde evinize kış atmosferini taşıyabileceğiniz dekorasyon önerilerine göz atmaya başlayalım.

 

Sonbahar Renkleri ile Evinize Canlılık Getirin

Evinizde kış atmosferi yaratmak için sonbahar renklerinden ilham alın. Sarı, kırmızı, kahverengi, kiremit rengi, turuncu ve yeşil tonları ile yapacağınız dokunuşlar evinizde sıcak ve romantik bir hava yaratır. Kadife, keten ve pamuklu gibi farklı dokudaki kumaşlar evinizin daha da sıcak bir ortama dönüşmesine olanak tanır.

 

Mevsime Uygun Yastık Kılıfları ile Farklı Bir Deneyim Yaşayın

Koltuk veya yataklarınızda mevsime uygun tüylü, slogan yazılı veya toprak tonlarında yastık kılıfları tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminin ruhunu taşıyan yastık kılıflarını tercih ederek evinizde bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Yaz mevsiminin renkli günlerini geride bıraktığımıza göre salonda, oturma odasında veya yatak odasında kullandığınız renkli kırlentleri de kış mevsimine uygun olanlarla değiştirme vakti geldi diyebiliriz. Turuncu, tarçın ve yeşil renklerindeki kılıflar, evinizde hem enerjik hem de huzurlu bir hava yaratır.

 

Sıcak Renkli Ekose Battaniyelerle Koltuklarınızı Hareketlendirin

Sıcak Renkli Ekose Battaniyelerle Koltuklarınızı Hareketlendirin

Kış mevsimi çoğumuz için battaniyenin altında saatlerce film izlemek anlamına geliyor. Ancak ısınmak dışında battaniyeler dekoratif ürün olarak da kullanılabilir. Ekose desenli battaniyeleri koltuk şalı olarak kullanabilir ve evinizde sıcak bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca pamuklu, yün veya kaşmir bir battaniye ile evinizde çok daha samimi bir hava oluşturmanız da mümkün.

 

Kış Atmosferini En İyi Ahşap Yansıtır

Dekoratif ahşap parçalar hiç şüphesiz ki kışı en iyi yansıtan ürünler arasında. Her renge uyumluluk gösteren ahşap eşyaları dekorasyonda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ahşap sehpalar, kasalar veya vazoları çiçek, mum, ve çam ağacı dallarıyla süsleyerek salonunuzda veya oturma odanızda kullanabilirsiniz.

 

Kozalak ve Kuru Dallarla Doğal Bir Hava Yaratın

Turuncudan sarıya farklı renk tonlarına sahip ağaç yapraklarını kurutarak dekoratif bir tabak hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte meşe palamudu, kozalak ve kurumuş ağaç dallarını da tercih ederek kış atmosferini evinize de yansıtabilirsiniz. Doğayı yansıtan tüm bu ürünleri cam kaseler veya sepetlere koyarak farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

 

Dekorasyonda Mumları Ön Plana Çıkarın

Dekorasyonda Mumları Ön Plana Çıkarın

Dekorasyonda mum tercih etmek, evinize hem mistik hem de romantik bir hava kazandırmanıza yardımcı olur. Sonbahar ve kış mevsiminin ruhunu mum tercihlerinizle evinize yansıtmak kolay ama etkili dekorasyon çözümleri sunar. Modern bir görünümün yanı sıra daha samimi bir ortam yaratma hedefindeyseniz cam kaseleri, bardakları veya kavanozları mumluk olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

 

Duvarlarınızı Renklendirin

Kış aylarında evin duvarlarını boyamak elbette ki çok zorlu bir iş. Ancak evde küçük dekoratif dokunuşların yanında köklü ve daha büyük değişiklikler yapmak isterseniz evin küçük bir bölümünü boyamayı deneyebilirsiniz. Salonda veya oturma odasında yalnızca bir duvarı kışa uygun bir renge boyayarak istediğiniz atmosferi oluşturabilirsiniz. Bunun için kırmızının ve yeşilin koyu tonlarını tercih edebilirsiniz.

 

Hasır Sepetlerle Sıcak Bir Hava Yaratın

Hasır Sepetlerle Sıcak Bir Hava Yaratın

Yaşam alanınıza ekleyeceğiniz büyük hasır sepetler çok samimi, sıcak ve doğal bir hava yaratabilir. Hasır sepetlere gazete veya dergi yerleştirerek bohem bir hava oluşturabilirsiniz. Ayrıca battaniye ve koltuk şallarını da bu sepetlere yerleştirerek yaşam alanınızı daha samimi ve sıcak hale dönüştürebilirsiniz.

 

Mevsime Uygun Bir Kapı Süsü Hazırlayın

Kapı süsleri, sizin zevk sahibi kişiliğinizi gözler önüne serer. Üstelik kendi zevkinize göre el emeği bir süs hazırlayarak daha havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için halat ipler, kurumuş dallar, küçük kozalaklar ve inci kullanabilirsiniz. Böylece kış mevsimine uygun, zarif bir kapı süsü hazırlamış olursunuz.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ