LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

YAZ DÜĞÜNÜ YAPACAK ÇİFTLER İÇİN ÖNERİLER

Yaz Düğünü Yapacak Çiftler İçin Öneriler

Pandemi etkisiyle ertelenen düğünleri de hesaba katarsak bu yaz her zamankinden daha çok organizasyona katılacağız gibi görünüyor. Eğer siz de bu yaz düğün yapmayı planlayan çiftlerden biriyseniz bu yazı sizi ilgilendiriyor. Düğün oldukça özenli ve planlı ilerlenmesi gereken bir süreç, bu süreçte hem çok araştırma yapmak hem yeni trendleri takip etmek gerekiyor. Ömrünüz boyunca unutmayacağınız bu özel günde pasta tasarımlarından düğün dekorlarına, gelinlik ve damatlık modellerinden organizasyon detaylarına kadar her şey için kusursuz bir planlama yapmalısınız. Bu yıl çiftlerin genellikle daha bilinçli tercihler yapacağı, misafir deneyimine odaklanacağı ve kişiselleştirilmiş ayrıntılar oluşturacağı düğünler ön plana çıkacak. İşte, yaz düğünü yapacak çiftler için 2022 trendlerine dair öneriler...

 

Canlı Çiçeklerin Modası Geçmiyor

Konsept fark etmeksizin bu yaz tüm düğünlerde canlı çiçek aranjmanlarını sıkça göreceğiz. Upuzun masalar boyunca kullanılan ya da masaların üzerine askılarla yerleştirilen canlı çiçekler bu yılın da trendlerinden. Çiçeklerle canlandırılan tüm masalar adeta bir şölene dönüşecek. Bunun yanı sıra son yıllarda moda olan ve fotoğraf çekimi için hazırlanan stantlarda da neon yazıların arkasında canlı çiçeklerden örülmüş taklar olacak. Siz de yaz mevsiminin sıcak ve rahatlatıcı havasını rengârenk ve mis kokulu çiçeklerle düğününüze yansıtabilirsiniz.

 

Bu Yaz Düğünler Her Zamankinden Daha Renkli

Bu Yaz Düğünler Her Zamankinden Daha Renkli

Hâlâ bazıları bembeyaz düğünlerden yana olsa da 2022'de trend daha çok cıvıl cıvıl renklerden yana! Düğün organizasyonlarında beyazın yanında canlılık katmak için kullanılan renklerden bahsetmiyoruz, sözünü ettiğimiz şey tam bir renk cümbüşü! Masa örtülerinden mendillere, aranjman için seçilen çiçeklerden nikahta kullanılan arka fonlara kadar sıcak ve enerjik renkleri sıkça göreceğiz. Bu durumu tasarımcılar "pandemi tünelinin sonunda ışığı görmeye başladığımızda hepimizin hissettiği sevincin dışa dönük tezahürü" olarak tanımlıyor.

 

Davetiyeler de Dijital Dönüşümden Payını Alıyor

Pandemi sırasında düğünlerin yeniden planlanması ve ertelenmesi nedeniyle sektöre hızlı bir giriş yapan elektronik davetiyeler, bu yaz da aynı şekilde hızlı yükselişine devam edecek gibi görünüyor. Her zaman görmeye alıştığımız o karton-zarflı davetiyeler yerini yavaş yavaş sürdürülebilir bir çevre anlayışı açısından da ılımlı yorumlar alan elektronik davetiyelere bırakıyor. Siz de yeni trende uyarak tercihinizi elektronik davetiyeden yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra revaçta olan bir diğer detay ise "save-the-date" klipleri. Düğünden önce çekeceğiniz bu kısa videolar, evleneceğiniz tarihi davetlilerinize önceden duyurmanın modern ve şık bir yolu.

 

Bu Dönem, Çiftleri Daha Özgür Kılıyor

Son yıllarda çiftler artık yalnızca geleneksel bir zorunlulukla belirli çerçeveler içinde yapılan düğünler istemiyor. Düğün konusunda daha özgürlükçü bir yaklaşım belirleniyor. Dolayısıyla düğünlerde bugüne kadar alıştığımız detaylarda bazı farklılıklar olabilir. Bu yüzden düğün konseptinizi belirlerken hayal gücünüzü sonuna kadar kullanmanızda fayda var! Kalabalık listeler yerini az ama daha eğlenceli ekiplere bırakacak. Böylece çiftler tarafından kişiye özel hazırlanan karşılama notları ve düşünceli hediyeler de ön plana çıkacak.

 

Çiftler Kendi Masalını Kendi Yazacak

Popüler kültür her şeye olduğu gibi düğün trendlerine de ilham veriyor. Netflix'in son dönemdeki en başarılı yapımlarından biri olan Bridgerton da bir istisna değil! Genç kızların beğenisini kazanan romantik elbiseler, büyük dans pistleri, çiçeklerle bezeli süslemeler artık yalnızca Bridgerton balolarında değil; düğünlerde de kendini hissettirecek gibi görünüyor. Bridgerton temalı bir düğün seremonisi için ihtiyacınız olan şey lüks ve göz alıcı bir alan, diğer her küçük detayla alanı kişiselleştirmek ise size kalıyor.

 

Yaz Döneminin Vazgeçilmezi: Havuz Başı Düğün Konsepti

Hayallerinizdeki düğün konseptini uygulayacağınız şık bir havuz başı mekânı, yaz düğünleri için en doğru tercih. Üstelik romantik ve şık bir ambiyans yaratmak amacıyla havuzu da dekorasyonun bir parçası yapmak için oldukça modern ve şık yöntemler var. Işıklandırmaların yanı sıra seçeceğiniz konsepte uygun renklerde hazırlanan yüzen çiçek aranjmanları ve ortamın romantikliğini artıracak mumları kullanabilirsiniz.

 

Düğününüzü Elite World Hotels Ayrıcalığı ile Planlamaya Ne Dersiniz?

Unutulmaz bir organizasyon planlamak istiyorsanız Elite World Europe ile Elite World Asia'nın havuz başı düğün konseptlerini tercih edebilirsiniz. Elite World'ün profesyonel ve güler yüzlü ekipleri ile 2022 yaz trendlerini zevkinize göre uyarlayabilir, hatta dilerseniz düğününüzü adeta 19. yüzyıl İngiltere'sinde gerçekleşen romantik bir baloya dönüştürebilirsiniz. Böylece mekândan yemeklere, servisten karşılamaya kadar düğününüze dair tüm aşamalarda memnun kalacağınız bir güne imza atabilirsiniz. Elite World Europe ve Elite World Asia ile akıllardan çıkmayacak bir gün organize edebilir, otellerin sunduğu pek çok ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Gelinlik Alışverişine Çıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlilik Arifesinde Olanlara Fikir Verebilecek Birbirinden Göz Alıcı Gelinlik Modelleri

Gelin Adayları için Hayat Kurtaran Öneriler

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ