LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

EVDEN ÇALIŞMANIZI DAHA VERİMLİ HALE GETİRECEK 6 ÜRÜN

Uzaktan çalışmanın getirdiği esneklik, yeni bir iş rutini oluşturma imkânı sağlarken bazı zorlukları da beraberinde getirebilir. Yeni düzenin en büyük zorluklarından biri evinizde küçük bir ofis yaratırken yaşanır. İster tüm gün evde çalışın, ister hibrit çalışma modeline sahip olun, eviniz artık sadece bir "ev" değil. Biz de sizin için evden çalışmayı daha profesyonel hale getirirken verimliliğinizi artıracak ürünleri inceledik. Hazırladığımız bu altı maddelik listede uzun zaman önce yeni çalışma modeline geçmiş olanları bile şaşırtacak ürünler bulabilirsiniz. Dilerseniz, ayrıntıların verimliliğiniz üzerindeki etkisini gösteren bu ürünleri birlikte inceleyelim.

 

1. Ultra Geniş Monitörler

Ultra Geniş Monitörler

Evden çalışmaya başladığınızda dizüstü bilgisayarınızın yeterli olacağını düşündünüz, öyle değil mi? E-postalar ile program sekmeleri arasında kaybolmaktan yorulduğunuza eminiz. Ofis araçları ve diğer üretkenlik uygulamaları için ayrı bir ekran kullanmak, hata yapma olasılığınızı azaltır. O anki işinizi bölmeden internette araştırma yapabilirsiniz veya bir e-posta gönderebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın ekranına hapsolmak yerine çoklu görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak ultra geniş monitörleri tercih edebilirsiniz.

 

2. Ergonomik Çalışma Sandalyesi

Ergonomik Çalışma Sandalyesi

Evdeki herhangi bir sandalyenin yeterli olacağı inancını çürütmek için sırt ağrılarınıza kulak verin. Yemek masasında kullandığınız sandalyelerin yeterli olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Vücudunuza gereken desteği veremeyen sandalyeler ne yazık ki çalışma hayatınız için uygun değiller ve boynunuzun veya sırtınızın desteklenmemesi çeşitli fiziksel rahatsızlıkları beraberinde getirebilir. Bu yüzden kaliteli bir ofis sandalyesine yatırım yapmak, verimliliğinizi artırmak ve sağlığınızı korumak için gereklidir. Ofis sandalyesini satın almadan önce boyunuza ve kilonuza uygun olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

 

3. Temel Ekipmanlardan: Klavye

Klavye

Bu yardımcı ürünün verimlilikle ilgisini ilk bakışta göremeyebilirsiniz. Oysa çalıştığınız süre boyunca en çok klavyeniz ile etkileşime girersiniz. Daha fazla kişinin ekran karşında çalışmaya başlaması ile klavyelerin tasarımları da zamanla değişti. Artık uygulamaları tek tuşla açmanızı sağlayarak üretkenliğinizi artıran modeller mevcut. Benzer biçimde; katlanabilen, birden fazla cihaza bağlanabilen, hatta ergonomik olması için iki parçadan oluşan klavyeler bile var.

 

4. Dizüstü Bilgisayar Yükseltici Stantlar

Dizüstü Bilgisayar Yükseltici Stantlar

Evinizden çalışmaya başladığınızda fiziksel koşullar sizi kısıtlayabilir. Evin odalarından birini ofise dönüştürmeniz, herhangi bir sebepten her zaman mümkün olmayabilir. Yemek masasını aynı zamanda çalışma masası olarak kullanıyor olabilirsiniz. Ancak tıpkı yemek sandalyeleri gibi, bu masalar da iş hayatına uygun olarak üretilmez. Bunun sonucunda, size fiziksel olarak zarar verecek bir pozisyonda gün boyunca çalışmak durumunda kalırsınız. Ancak, bilgisayarınızı kullanırken boynunuzu kötü etkilerden koruyarak çalışabilmek için yükseltici bir stant kullanabilirsiniz. Boynunuzun yanı sıra omuzlarınızın da gerilmesini engelleyen bu stantlar oldukça basit ancak işlevsel araçlardır. Gün içinde yer değiştirmekten hoşlanıyorsanız, bu stantların masa görevi gören versiyonlarını da tercih edebilirsiniz.

 

5. Mavi Işığı Süzen Gözlükler

Mavi Işığı Süzen Gözlükler

Evden çalışanların ekran süresi ofis çalışanlarına kıyasla daha uzun. Hatta ekran süresinin kesintiye uğramadan gün boyu devam ettiği söylenebilir. Zira evden çalışırken ilk iş olarak bilgisayarınızı açıyor, yatağa girmeden önce son kez e-postalarınızı kontrol ediyor olabilirsiniz. Gün boyu maruz kaldığınız mavi ışık stres düzeyinizi olumsuz etkileyebilir, göz sağlığınızı bozabilir. Dinlenmek için de televizyon karşısına geçtiğinizi varsayarsak, gözlerinizi mavi ışığın olumsuz etkilerinden korumanız zorlaşabilir. Tüm bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için mavi ışığı süzen bir gözlüğe sahip olmanız yeterli.

 

6. Bilek Destekli Fare Altlıkları

Bilek Destekli Fare Altlıkları

Masabaşı çalışanların meslek hastalıklarının başında yer alan karpal tünel sendromu, üretkenliği etkileyen faktörlerin başında geliyor. Basitçe sinir sıkışması olarak tarif edilebilecek bu sendrom bilekte başlar ve ağrılar zamanla avuç içine ve parmaklara kadar uzanır. Bilgisayar başında çalışanlar için, arada sırada basit bilek egzersizleri yapmak veya fare desteği kullanmak, alınabilecek önlemlerin başında geliyor. İçi jel dolgulu özel desteklerin yanı sıra bilek desteği veren fare altlıkları kullanarak sağlığınızı koruyabilir, iş hayatınızı ağrısız bir şekilde sürdürebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İş Hayatında Hızlıca Yükselmek için 6 Altın Öneri

İş Yerinde Verimli Çalışmanızı Sağlayacak 10 Öneri

Ofis Hayatınızı Daha Keyifli Hale Getirecek 9 Öneri

İş Hayatında Doğru İletişim Kurmanın Yolları

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ