LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

12 Nisan Çarşamba

TEX-MEX DAYS’E DAVETLİSİNİZ

Tex-Mex Nedir?

Tex-Mex, Meksika yemeklerinin Amerikan yemek kültürü ile harmanlanmış halidir. İlk olarak 1875 yılında Teksas – Meksika tren yoluna takma isim olarak ortaya çıkan Tex-Mex kavramı, 1945 yılında Meksika ve Teksas tatlarını birleştiren Tejanos olarak yemek kültürüne dahil olmuştur. 1970’li yıllarda ise gastronomi trendlerinde üst sıralara yükselen ve Meksika yemekleri uzmanı olan Diana Kennedy’nin tanıtımları ile kısa sürede genç Amerikalıların gözdesi olan bir yemek kültürü haline gelmiştir.
Tex-Mex kültürünü yakından tanımak ve bu anlayış ile hazırlanan yemekleri denemek isterseniz 15 – 22 Nisan tarihleri arasında Elite World İstanbul Hotel’de düzenlenecek Tex-Mex Days’e katılabilirsiniz.

 

Tex-Mex Days Menüsüne Neler Var? 

Başlangıçta sizi Meksika Usulü Domates Çorbası karşılıyor! Baharatlarla tatlandırılmış avokado püresi, ince kıyılmış jalapeno ve mısır taneleri ile hazırlanan bu çorbayı çok seveceğinize eminiz. Ana yemek için iki seçenekten birini tercih edebilirsiniz. İlk seçenek Tavuk Quesadilla! Tortilla içinde ızgara tavuk göğsü, cheddar peyniri, sebze sotesi, avokado, salsa sosları, ekşi krema, patates kızartması ve sezar salata ile servis edilen bu lezzet, gününüze güzellik katabilir. İkinci seçenek ise Beef Wrap Sandwich! Tortilla ekmeğine sarılmış ızgara bonfile dilimleri, göbek salata, domates, jalapeno, taze soğan, cheddar peyniri, patates kızartması ve sezar salata ile servis edilen bu yemek de tercihlerinizden biri olabilir.

Ve elbette tatlı… Tatlısız bir yemek düşünülemez! Tatlı konusunda da iki seçenekten dilediğiniz bir tanesini tercih edebilirsiniz. Çikolata sos ve vanilyalı Ilık Çikolatalı Kek veya böğürtlen sos ile lezzetlendirilmiş Fırınlanmış Cheese Cake sizleri bekliyor.

Rezervasyon ve bilgi için: 0 212 313 83 83

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ