LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

EVDE GEÇİRECEĞİNİZ VAKTİNİZİ GÜZELLEŞTİRECEK EV İÇİ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Ev dekorasyonunuzu kendi emeğinizle taçlandırmak istiyorsanız bu yazı tam da size göre! Farklı tarzlara hitap eden yüzlerce sanat dalı ve hobi çeşidi arasından evde kolaylıkla uygulanabilecekleri sizin için derledik. Evde geçirdiğiniz vakti güzelleştirecek ve ev dekorasyonunuza eşsiz dokunuşlar yapacak bu önerileri çok seveceksiniz. Hazırsanız başlıyoruz!

 

Makrame Duvar Süsleri Geri Döndü!

Makrame Duvar Süsleri Geri Döndü

Birkaç nesil öncesinin favori dekorasyon ürünleri arasında olan makrame süsler, çok daha şık tasarımlarla geri döndü. Doğal ve vintage tarz sevenlerin sıklıkla tercih ettiği makrame duvar süslerini siz de kolaylıkla evinizde yapabilirsiniz. İlk adım, uygun bir odun parçası bulmaktan geçiyor. Duvarınızın büyüklüğüne uygun bir dal parçasını verniklemeden temel olarak kullanabilirsiniz. Pek çok sosyal platformda ve kitapçıkta bulabileceğiniz yönergeleri takip ederek makrame duvar süsünü tamamlayabilirsiniz.

Makrame iplerle yalnızca duvar süsü yapıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu iplerle fenerlik, bardak altlığı, çanta ve anahtarlıklar yapmak da oldukça kolay. Farklı renk seçenekleriyle satın alabileceğiniz makrame iplerle kendi tasarımlarınızı da yapabilirsiniz.

 

Filografi Tablolar ile Evinizi Süsleyin

Filografi Tablolar ile Evinizi Süsleyin

Filografi hakkında biraz bilgi sahibi olanlar şu anda şaşırmış olmalılar. Bir duvarı tek başına dolu dolu gösterebilen filografi tablolar, oldukça keyifli bir yapım sürecine sahip. Klasik tarzdaki bir filografi tablosu için yüzlerce minik çiviyi ahşap zemine çakmanız gerekir. Tabii, bu süreç bir miktar gürültülü geçer. Bu yüzden de filografi tablolar apartman hayatı hobileri arasında kendine pek yer bulamaz.

Güzel haberi veriyoruz. Filografi de artık modern sanatlar arasında yerini almaya başladı. Klasik model ve uygulamalardan farklı olarak çok daha sade ve modern tablolar yapılmaya başlandı. Yalnızca 5-10 tane çivi ve farklı boyama teknikleriyle harika filografi tablolar yapabilirsiniz. Kumaş tercih etmeyip yalnızca ahşap zemin üzerine de çalışabilirsiniz.

 

Kasnaklar Hazır mı?

Bohem ve shabby chic tarzı bir araya getirebilen en şık dekorasyon ürünleri, kasnaklar olabilir. Kasnaklar, hem geçmişin romantik tarzını hem de bohem hayatın özgür yönünü bir araya getiriyorlar. Üstelik, kasnak yardımıyla yapabileceğiniz pek çok farklı çalışma var. Hepsi de boş vakitlerinizde rahatlıkla yapabileceğiniz cinsten.

Örneğin, farklı boylarda pek çok kasnak kullanarak bir duvarınızı dekoratif çalışmalarla kaplayabilirsiniz. Kasnaklara geçireceğiniz farklı tür ve renkteki kumaşları, aynı dekoratif dokunuşlarla tamamlayabilirsiniz. Mesela; kot, krep ve ipek kumaşlarla kaplı kasnaklarınızın tamamını kurumuş çiçeklerle bezeyebilirsiniz. Bunu yaparken, ev dekorasyonuyla uyum yakalamak da oldukça önemli.

Alternatif olarak annelerinizin çeyizinden kalan o muhteşem görünen fakat kullanılmayan dantelleri elinize almaya ne dersiniz? Büyük boy üç adet kasnağa bu dantelleri geçirin arkadan tutturun. Yeni duvar süsleriniz hazır!

 

Taş Boyamada Seviye Atlayın!

Taş Boyamada Seviye Atlayın

Taş boyama tekniğini uygun tasarımlarla birleştirerek harika tablolar yaratabilirsiniz. Özellikle, tatil ve deniz kıyısı konseptine sahip evler için taş boyama tekniği eşsiz sonuçlar yaratabilir. Denizden gelen her şeyi bir tabloya sığdırabilirsiniz.

Kıyıya vurmuş bir ahşap parçasının üzerine renkli taşlarla zemin hazırlayabilirsiniz. Üzerine ise deniz kabukları, kurumuş yosunlar, deniz yıldızları ve deniz kumuyla bir tema oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bu taşları doğal haliyle de kullanabilirsiniz. Boyamak için ise her yüzeye uygun akrilik boyaları ya da taş boyamaya uygun kalemleri tercih edebilirsiniz.

 

Ahşap Parçalar ile Rustik Bir Eve Hazır Olun!

İnce ince kesilmiş odun parçaları ya da farklı boyutlardaki ahşaplar ile rustik bir oda dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bu parçaları internet üzerinden satın alabilir ya da bir marangozdan temin edebilirsiniz. Minik parçalardan oluşan odunlarla ayna ve tablolarınız için dekoratif çerçeveler üretebilirsiniz.

Kusursuz bir sonuç istiyorsanız çerçevelerde vernik kullanabilirsiniz. Fakat bu tarz tasarımların doğal haliyle de çok çarpıcı görüneceğine eminiz. Bahçenizde bulduğunuz kurumuş bir ağaç dalını, uçlarına lambalar takarak şık bir abajura dönüştürebilirsiniz. Ufak tefek dal parçalarını yan yana dizerek mumlukları ya da vazoları da kaplayabilirsiniz. Tüm bu tasarımlar için tek bir sınır var, o da sizin hayal gücünüz!

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ