LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

DOĞASI VE GÜZELLİĞİYLE ÜNLÜ BİRBİRİNDEN ÖZEL 10 EGE KOYU

Ege Bölgesi, ülkemizin en güzel koylarına ev sahipliği yapıyor. Kalabalıktan ve klasik otel konseptlerinden sıkılanlar, Ege'nin muhteşem koylarında huzur buluyor. Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bu eşsiz koylar hakkında daha çok şey öğrenmek istemez misiniz? İşte güzelliği ve doğasıyla kendinden çokça söz ettiren o Ege koyları!

 

1. Küçük Kargı Koyu, Fethiye

Küçük Kargı Koyu

Dünyada eşine az rastlanan bir koy gördünüz mü hiç? Plajı ve doğasıyla Küçük Yargı Koyu, adeta saklı bir cennet gibi. Yerel halk arasında "Günlüklü Koy" olarak bilinen Küçük Yargı Koyu, Fethiye'ye sadece 18 km uzaklıkta bulunuyor. "Günlüklü" ismi, bu koyun Günlük (Sığla) ağaçlarıyla kaplı olmasından geliyor. Harika bir plaja ev sahipliği yapan Küçük Yargı Koyu, dalış yapmayı sevenlerin ve kamp meraklılarının da gözde mekânları arasında yer alıyor.

 

2. Kleopatra Koyu, Çeşme

Kleopatra Koyu

Çeşme'nin muhteşem güzelliklerinden biri olan Kleopatra Koyu, tertemiz ve dalgasız deniziyle herkesi kendisine hayran bırakıyor. "Güvercinlik Koyu" olarak da adlandırılan koyun denizi, yazın en sıcak zamanlarında bile buz gibi oluyor. Ayrıca Kleopatra Koyu'nda su seviyesi uzunca bir süre dizinizi geçmiyor ve koyun bu özelliği, sığ denizde vakit geçirmeyi sevenleri cezbediyor. Ancak koy civarında pek işletme bulunmadığından yiyecek ve içecek anlamında hazırlıklı olmanızı tavsiye ediyoruz.

 

3. Ayıbalığı Koyu, Karaburun

Ayıbalığı Koyu

İzmir'in en temiz koylarından biri olan Ayıbalığı Koyu, sahip olduğu kayalıklarla diğer koylardan ayrılıyor. Çeşitli yükseklikte atlama falezlerinin bulunduğu bu kayalıklar, tam da adrenalin dolu dalışlar yapmak isteyenlere göre. Sakin sakin denizde vakit geçirmek isteyenler de koyun havuz denilen kısmını kullanabiliyor. Koyun civarında bulunan konaklama tesislerinden faydalanabileceğiniz gibi koya yakın uygun alanlarda kamp da yapabilirsiniz.

 

4. Boyabağı Koyu, Karaburun

Boyabağı Koyu

Ege'nin el değmemiş güzelliklerinden birini keşfetmeye var mısınız? Masmavi ve berrak deniziyle ünlenen Boyabağı Koyu, kalabalıktan sıkılanların en çok rağbet ettiği yerlerin başında geliyor. Boyabağı Koyu'nun taşlarla kaplı ince bir kıyı şeridi bulunuyor. Kıyısında yer alan ağaçlar gölgelik oluşturduğundan ziyaretçiler genellikle sadece plaj sandalyesi kullanıyor. Soğuk denizinin ilk 3 metresi taşlık olsa da sonrasında kumluk ve fazla derin olmayan bir kısım başlıyor.

 

5. Delikli Koy, Çeşme

Delikli Koy

Delikli Koy'un hikâyesini dinlemeye ne dersiniz? Uzun yıllar boyunca dalgalar, hem kıyıdaki kayaları aşındırmış hem de koyda bulunan kaya parçasında bir oyuk oluşturmuş. Bunun sonucunda eşi benzeri olmayan bir doğa manzarası ortaya çıkarken koyun ismi de oyuk kaya parçasından dolayı "Delikli" olmuş. Alaçatı'nın yoğun yaz sezonundan kaçanlar, soluğu Delikli Koy'da alıyor. Dileyen koyun turkuaz rengi denizinde serinlerken dileyen de kayalıkların oluşturduğu görsel şöleni fotoğraflıyor.

 

6. Akvaryum Koyu, Dikili

Akvaryum Koyu

Cam gibi suyuyla sanki akvaryumda yüzüyormuşsunuz gibi hissettiren bu koy, bu özelliği nedeniyle "Akvaryum Koyu" olarak adlandırılmış. Ulaşımı biraz zorlu olan Akvaryum Koyu'nda; şemsiye, şezlong, duş ve restoran gibi olanaklar ne yazık ki bulunmuyor. Bu nedenle kendi eşyalarınızı ve yiyecek-içeceğinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor.

 

7. Çatı Koyu, Marmaris

Çatı Koyu

Çatı Koyu, "Büyük Çatı Koyu" ve "Küçük Çatı Koyu"ndan oluşuyor. Her tarafı çam ormanlarıyla kaplı olan Çatı Koyu, tur teknelerinin sıklıkla uğradığı konumlardan biri. Masmavi, durgun ve çarşaf gibi denizi ile Çatı Koyu, görenlere yorgunluğunu unutturuyor. Ayrıca çam kokularının eşliğinde keyifli bir orman yürüyüşü yapma fırsatı da sizi bekliyor.

 

8. Dolungaz Koyu, Karaburun

Dolungaz Koyu

Etrafı kayalıklarla ve ormanla çevrili Dolungaz Koyu, doğayla baş başa kalıp kafa dinlemek isteyenleri bekliyor. Dolungaz Koyu, özellikle kamp severlerin tercih ettiği bir bölge olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte Dolungaz Koyu'nda herhangi bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle gerekli malzemeleri yanınızda getirmenizi öneriyoruz.

 

9. Cennet Koyu, Türkbükü

Cennet Koyu

Ülkemizin sayılı doğal güzelliklerinden biri olan Cennet Koyu; orman, deniz ve gökyüzünün mükemmel uyumunu yakalıyor. Ulaşımı oldukça rahat olan Cennet Koyu'nda maalesef herhangi bir konaklama tesisi bulunmuyor. Ancak, koy civarında kamp yaparak doğanın ve denizin tadını çıkarmanız mümkün.

 

10. İçmeler, Marmaris

içmeler koyu

Yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olan İçmeler, Marmaris'in merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyor. Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bu bölge, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenlere göre. İçmeler'de denizin ve kumsalın tadını çıkartabileceğiniz gibi su sporu olanaklarından faydalanabilir ya da tekne turlarına katılabilirsiniz.

Elite World Marmaris

Siz de tatil için Elite World Marmaris Hotel’den rezervasyon yaptırarak İçmeler ve diğer Marmaris koylarını gezebilir, sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız: Elite World Marmaris Hotel

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ