LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

14 Haziran Çarşamba

DIŞ MEKAN DÜĞÜN FOTOĞRAF ÇEKİMİ İÇİN İSTANBUL'DA TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ 11 YER

Hayatımızın en önemli günlerinden biri olan düğün günümüzü, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için ölümsüz hale getirmeyi hepimiz isteriz. Bunun en güzel yolu, elbette ki fotoğraflardır. Düğün fotoğraf çekimi için bir profesyonelden yardım almak kadar önemli olan bir şey varsa; o da, çekimin gerçekleştirileceği mekandır. Eskiden düğün çekimleri kapalı stüdyolarda gerçekleştiriliyor olsa da; artık neredeyse bu trend tamamen sona ermiş durumda. O bunaltıcı fotoğrafların yerini, şimdilerde muhteşem güzellikteki dış mekanlar alıyor.

İşte düğün fotoğraf çekiminizi dış mekanda gerçekleştirecekseniz mutlaka göz atmanız gereken büyüleyici mekanlar.

 

1. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

Sarıyer'de yer alan Emirgan Korusu, düğün çekimi için en fazla tercih edilen yerlerden birisi. Daha önce koruda bulunan eski köşklerin içinde de fotoğraf çekimi yapılabiliyordu ancak artık sadece korunun içindeki doğal alanlar için çekim izni var. Boğazın kıyısında bulunan ve yeşilin en güzel renklerini barındıran bu doğal mekan, dış mekan düğün çekimi için son derece ideal.

 

2. Yıldız Parkı

Yıldız Parkı'nı bilen herkes, havaların ısınmasıyla parkta beliren gelin ve damatlara da çok aşina demektir. :) Çünkü Beşiktaş'tan Ortaköy'e giden Çırağan Caddesi üzerinde bulunan bu park, düğün fotoğraf çekimi için oldukça ideal yerlerden. Üstelik ücretsiz!

 

3. Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu, Sarıyer'de bulunan ve İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'ne ait olan özel bir yer. İçerisinde küçük göller ve çok özel ağaçlar olan bu doğa harikası yer de, yine düğün çekimi için çokça tercih edilen yerlerden. Ancak dış mekan düğün fotoğraf çekimi, burada ücretli. Yine de arboretumda çektireceğiniz muhteşem fotoğraflar, her şeye değer!

 

4. Beykoz Korusu

Beykoz Korusu

Paşabahçe ile Beykoz arasında yer alan ve yeşil dokusuyla herkesi kendisine hayran bırakan bu koru, fotoğraf çekimi için son derece ideal yerlerden birisi. Bu büyük korunun içinde iki büyük mağara, beş havuz ve bir de saray kalıntısı bulunuyor. Bu yüzden asırlık ağaçların arasında gerçekleştireceğiniz fotoğraf çekiminin, en mutlu gününüzü ölümsüz kılacağına eminiz.

 

5. Fenerbahçe Parkı

Kadıköy sınırları içerisinde yer alan Fenerbahçe Parkı, hem deniz kenarında hem de doğa ile iç içe... Bu yüzden düğün çekiminiz için tercih edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Ayrıca parkın içerisinde, dış mekan çekimi için birçok uygun alan var. Yani bu parkta gerçekleştireceğiniz fotoğraf çekimi için isterseniz deniz manzarasını, isterseniz de doğayı tercih edebilirsiniz.

 

6. Gülhane Parkı

Klasik bir tarzı olanlar ve de tarihi manzaralardan hoşlananlar için en uygun dış mekan fotoğraf çekimi yeri Gülhane Parkı. Bir yanda Topkapı Sarayı, diğer yanda boğaz manzarası... E bir de mevsim ilkbahar-yazsa parktaki renkli çiçekler var. Daha ne olsun?

 

7. Fethi Paşa Korusu

Anadolu yakasının boğaz kıyısında bulunan ve bir oksijen deposu olan Fethi Paşa Korusu, tercih edebileceğiniz güzel mekanlardan birisi. Etrafta bulunan erguvanlar, yemyeşil çam ağaçları ve mis gibi kokan bir hava... Böyle bir manzaranın içinde bir ışık gibi parlamayı kim istemez ki?

 

8. Haydarpaşa Garı

Nostalji sevenler için en ideal düğün çekimi mekanlarından birisi, hiç şüphesiz Haydarpaşa Garı'dır. Tarihi treni, tren yolu ve tarihi gar binası, fotoğraf çekimi için son derece uygun. Burada da fotoğraf çekimi ücretli. Ancak o nostaljik kareler, her şeye değer!

 

9. Hidiv Kasrı

Yine Anadolu yakasının Beykoz ilçesinde bulunan Hidiv Kasrı, muhteşem bir konumda yer alıyor. Kasrın içinde fotoğraf çekimine artık izin verilmese de, çevresi de fotoğraf çekimi için biçilmiş kaftan. Çünkü boğaz manzarası ve yemyeşil bir doğa, orada sizi bekliyor.

 

10. Çamlıca Tepeleri

Üsküdar ile Ümraniye arasında kalan iki tepenin konumu, muhteşem bir boğaz manzarasına tanıklık ediyor. Bu yüzden düğün çekiminiz için tercih edebileceğiniz muhteşem dış mekanlardan birisi.

 

11. Kilyos

Kilyos

Düğün çekiminizi dış mekanda gerçekleştirecekseniz; tek seçeneğiniz elbette doğa değil! Son yıllarda kumsallar da, bu iş için en çok tercih edilen yerler arasında. İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan Kilyos, uzun sahili ve mavi yeşil denizi ile, düğün çekiminizi muhteşem bir hale getirecek. Bu yüzden bakmaktan sıkılmayacağınız fotoğraflarınız olsun istiyorsanız, fotoğraf çekiminiz için Kilyos'u tercih edebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Ekim Ayında Balayı Yapacaklara Özel Yurt İçi ve Yurt Dışı 10 Farklı Destinasyon

Kış Düğünü Yapanlara Kış Balayısı Önerileri

Sevgililer Gününü Kapadokyada Geçirmeniz için 5-8 Sebep

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ