LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

DENGE, RAHATLAMA VE BÜTÜNLÜK HİSSİ İÇİN SES BANYOSUNUN ŞİFASINI KEŞFEDİN

Ses banyosu, enstrümanların yaydığı titreşimlerin beden ve zihin dünyanızdaki titreşimlerle uyumlanması sonucu dengelenme hâline kavuşmanıza olanak tanıyan bir meditasyon biçimi. Bu şifalanma yönteminde her notanın bedendeki belirli bir çakraya hitap ettiği düşünülür. Böylece sesler, çakralarınızın da dengelenmesine yardımcı olur. Peki, ses banyosu tam olarak nasıl bir meditasyon yöntemi? Gelin, zihin ve beden sağlığınız için epey faydalı olan ses banyosu hakkında detaylı bilgilere birlikte göz atalım.

 

Ses Banyosu, Antik Bir Şifalanma Yöntemi

Antik Bir Şifalanma Yöntemi

Sesin insan bedeni üzerindeki şifalı etkileri uzun yıllardır biliniyor. Antik Yunan filozofu Pisagor, ses tedavisini tıbbi bir yöntem olarak kullanıyordu. Üstelik pek çok kadim kültürde hastalar ses titreşimleri sayesinde şifalanıyordu. Temizlenmeyi ve arınmayı çağrıştıran banyo kelimesinden de anlaşılacağı üzere ses banyosu, bedeni ve ruhu negatif duygu ve durumlardan arındırarak kendinizi daha zinde ve dengede hissetmenize destek oluyor. Bunu yaparken de seslerin yaydığı titreşimlerden yararlanıyor. Siz de ses banyosuyla ruhunuzu derinlemesine temizleyebilir, dengede bir yaşama kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Ses banyosunu; bu tekniğin bütüncül bir yaklaşım olduğunu göz ardı etmeden yoga, SPA ve çeşitli meditasyon yöntemleriyle uyguladığınızda kendinizi daha dinç ve huzurlu hissedebilirsiniz. Zihninizi ses banyosuna hazırlayacak bedensel temizlenme, orman yürüyüşü gibi fiziksel aktiviteler ile yoga, meditasyon ve pek çok Doğu felsefesine ait öğretiyi uygulamak; ses banyosunda ihtiyaç duyacağınız etkiyi daha iyi hissetmenizi sağlar. Üstelik profesyoneller yardımıyla uygulayacağınız ses banyosunun şifasını daha iyi deneyimleme fırsatına da sahip olursunuz.

 

Ses Banyosunun Şifalı Etkilerinden Yararlanabilirsiniz

Modern tıbbın gelişimine kadar faydaları bilimsel olarak açıklanmayan sesle şifalanma yöntemi, 19. yüzyılda modern tıpta da karşılığını buldu ve sesin şifalanma yolunda bedene olan faydalarını araştıran bilim insanları bu antik yöntemi onayladı. Yüzyıllardır pek çok farklı kültürde uygulanan ses şifalanmasının beden ve zihin sağlığı üzerinde pek çok olumlu etkisi var. Özellikle düzenli olarak uyguladığınızda ses banyosunun etkilerini daha iyi hissedebilirsiniz.

● Sesin yaydığı titreşimler, stres ve kaygı düzeyinizin azalmasına yardımcı olur. Zihninizin derin bir meditasyon hâline ulaşmasına olanak tanıyan bu titreşimler sayesinde zihniniz olumsuz duygulardan uzaklaşır. Böylece kendinizi güvende ve dengede hissedebilirsiniz.

● Kalp atış hızının ve kortizol seviyelerinin dengelenmesine destek olan ses banyosu, tansiyonu düşürür ve sinir sisteminizin daha verimli şekilde çalışmasına yardımcı olur.

● Ses banyosu daha iyi odaklanmanıza ve zihninizin daha aktif çalışmasına katkıda bulunur.

● Fiziksel acıların azalmasına destek olur.

● Hazımsızlık ve metabolizma bozuklukları gibi bazı fiziksel rahatsızlıklarda da ses banyosuyla şifaya kavuşulabilir.

 

Ses Banyosunda Kullanılan Farklı Enstrümanlar Var

Ses Banyosunda Kullanılan Farklı Enstrümanlar Var

Ses banyosu uygulamasında pek çok enstrümandan destek alınır. Bunlar arasından Tibet çanağı, kristal çanak, rüzgâr çanları, gong, davul ve akort çatalı sık sık tercih edilir.

● Kökeni Tibet Budizmi'ne dayanan Tibet çanağı, tokmakla kullanılır. Enerjinin dengelenmesine destek olması için bu çanağa tokmakla vurularak bir titreşim yaratılır.

● Kuvars taşından yapılan kristal çanaklar, belirli bir ton oluşturmak amacıyla tercih edilir. Çoğunlukla Tibet çanaklarıyla kullanılır.

● Rüzgâr çanları özellikle feng shui uygulamalarında sıklıkla yararlanılan ve enerji alanını temizlediğinden oldukça yararlı bir enstrüman.

● Yumuşak ve kutsal bir ses yayan gong, ortaya yüksek titreşimler çıkarır. Böylece bedende sıkışan enerjinin de serbest kalacağına inanılır.

● Konsantrasyonu artıran ve ilahi bir sembol olarak kullanılan davullar, bütünsel şifa çalışmalarına destek olur.

● Çelikten yapılan akort çatalı, hassas bir ses yayar. Tek bir dokunuşla yayılan ses için çatala hafifçe vurmak yeterli olur.

 

Elite World Sapanca Ayrıcalıklarıyla Ses Banyosu Şifasını Keşfedin

Elite World Sapanca Ayrıcalıklarıyla Ses Banyosu Şifasını Keşfedin

Elite World Sapanca, doğaya dönüş imkânı veren fiziksel olanaklarıyla konuklarına unutulmaz bir deneyim sunuyor. Şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaşmak için en iyi rotalar arasından bulunan Elite World Sapanca, kusursuz bir konaklama deneyiminin yanı sıra bünyesindeki Fit Life SPA & Wellness ile ruhsal arınma ihtiyacı duyan herkese hizmet veriyor. Doğayla yeniden buluşmanızı sağlayacak geniş ormanlık alanında yogadan meditasyona, ses banyosundan orman banyosuna dilediğiniz ruhsal uygulamayı uzmanlar eşliğinde en doğru biçimde deneyimleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra cilt bakımı ve masaj olanaklarıyla da bedeninizi rahatlatabilirsiniz.

Siz de doğayla buluşmak ve bütünsel bir şifa deneyimiyle dengeye erişmek için Elite World Sapanca ile iletişime geçerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Stressiz Bir Hayat İçin Yapmanız Gerekenler

Beslenme Alışkanlığımızın Psikolojimize Olan Muazzam Etkileri

Düzenli Egzersiz ve Kilo Kontrolünün Sağlığınızda Yaratacağı 8 Mükemmel Etki

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ