LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

ÇOCUKLARINIZLA BİRLİKTE BAYRAM TATİLİNİ DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ DESTİNASYONLAR

Bayram tatili, aileniz ve sevdiklerinizle bir araya gelmek için olduğu gibi özellikle havanın güzel olduğu mevsimlere denk geldiğinde keyifli tatil planları yapmak için de iyi bir fırsat. Planlanan tatillerin amacı genelde yorgunluk atmak olsa da bayram tatiline çocuklarınızla çıkıyorsanız ve çocuklarınız da henüz küçükse tatil dönüşünde kendinizi hiç dinlenememiş, hatta aksine daha da yorulmuş halde bulmaktan endişeleniyor olabilirsiniz. Oysa çocuklarınızla çıkacağınız tatiller için doğru destinasyonu seçip gerekli hazırlıkları yaparak hem çocuklarınızın eğlenebileceği hem sizin rahatlayabileceğiniz keyifli bir plan hazırlamak mümkün. Eğer siz de bayramda tatile çocuklarınızla gitmeyi planlıyorsanız ailecek güzel anılar biriktirmenizi sağlayacak bu tavsiyeleri inceleyebilirsiniz.

 

Çocuklarınızla Tatil Planlarınızı Paylaşın

Çocuklarınızla Tatil Planlarınızı Paylaşın

Çocuğunuz söylediklerinizi anlayabilecek bir yaştaysa tatile gitmeden önce ona gideceğiniz yerden ve tatil sırasında yapacağınız eğlenceli aktivitelerden bahsetmenin büyük faydasını görebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun yaşayacağı deneyimi daha da olumlu karşılamasını ve seyahatiniz öncesi keyifli ve heyecanlı bir ruh hali içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Çok Uzun Süren Yolculuklardan Kaçının

Tatilinizi planlarken ister uçakla ister arabayla seyahat edecek olun, gideceğiniz yerin en fazla 3-4 saatlik bir yolculukla ulaşılabilir olması size daha iyi bir tatil deneyimi yaşatabilir. Çocuklar genelde uzun süre hareketsiz kalmayı sevmediğinden saatler süren yolculuklarda çocuklarınız sıkılıp bunalabilir. Ayrıca uzun bir yolculuk boyunca onları oyalamaya çalışmak, tatile zorlu bir başlangıç yapmanıza neden olabilir.

 

Çocuklarınızın Sevdiği Şeyleri Yanınıza Alın

Gideceğiniz yer konforlu bir otel de olsa çocuğunuz evinizin dışında bir yerde kalmaya adapte olmakta zorlanabilir. Adaptasyon sürecini daha hızlı atlatmak ve çocuğunuzu rahatlatmak için çocuğunuzun sevdiği oyuncak, kitap veya battaniye gibi taşıması kolay bir objeyi tatile giderken yanınızda götürebilirsiniz.

 

Doğada Vakit Geçirebileceğiniz Destinasyonlar Seçin

Doğada Vakit Geçirebileceğiniz Destinasyonlar Seçin

Çocuğunuzun bitmeyen enerjisini ve merakını tatmin edecek, onu bolca eğlendirecek bir alternatif arıyorsanız tercihinizi doğa ile iç içe olabileceğiniz bir tatil destinasyonundan yana kullanabilirsiniz. Bir yandan çocuğunuzla doğada vakit geçirirken bir yandan dünyayı onun gözlerinden tekrar keşfetmek, sizin için de muhteşem bir deneyim olabilir.

 

Çocuğunuzun Günlük Rutinine Sadık Kalmaya Çalışın

Yetişkinler rutinlerinde oluşan değişiklikleri daha rahat tolere ederken; bu durum çocuklar için zorlayıcı bir deneyim olabilir. Tatile gitmek de çocuğunuzun günlük rutinini ister istemez değiştireceğinden çocuğunuzu beklediğinizin aksine huzursuz bir duygu durumu içerisinde bulabilirsiniz. Tatil boyunca çocuğunuzun yemek ve uyku gibi temel rutinlerini aynı evde olduğu gibi devam ettirmeniz, onun kendisini daha güvende ve mutlu hissetmesinde kilit rol oynayabilir.

 

Çocuklara Uygun Aktiviteleri Olan Bir Otel Tercih Edin

Tatilden döndüğünüzde kendinizi rahatlamış ve dinlenmiş hissedebilmeniz için tatil sırasında kendinize vakit ayırabilmeniz de oldukça önemli. Çocuklarınızın katılabileceği etkinlik seçenekleri sunan bir otelde, çocuklarınız gönüllerince eğlenirken siz de içiniz rahat bir şekilde vakit geçirebileceğiniz ve gerçek anlamda dinlenebileceğiniz anlar yakalayabilirsiniz.

 

Elite World Sapanca’da Hem Size Hem Çocuklarınıza Hitap Eden Keyifli Bir Bayram Tatili Deneyimi Yaşayın

Elite World Sapanca’da Hem Size Hem Çocuklarınıza Hitap Eden Keyifli Bir Bayram Tatili Deneyimi Yaşayın

Elite World Sapanca, 17 yıldır Türkiye’deki faaliyetlerine devam eden Gymboree ile iş birliği yaparak tatiliniz boyunca çocuklarınıza eğlenirken öğrenebilecekleri çok keyifli aktiviteler sunuyor. Çocuklarınız oteldeki konaklama süreniz boyunca bu aktivitelere ücretsiz olarak katılabiliyorlar. Gymboree-Kids Club’da etkinlikler, çocukların ait olduğu yaş gruplarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hassasiyetle planlanıyor. 1-3 yaş aralığındaki çocuklarınız duyusal oyunlar ve oyun hamuru aktiviteleri ile hayal güçlerini ve koordinasyonlarını güçlendirirken; 4-12 yaş grubundaki çocuklarınız taş boyama ve seramik yapımı etkinlikleriyle el becerilerini geliştirip yeni hobilerle tanışıyorlar.

Bunlar dışında müzik aleti yapımı, bez çanta boyama, ebru, kapı süsü tasarımı, origami, pizza ve kek pişirme gibi ilgi çekici atölyeler; dart ve halka atma oyunları, patlamış mısır ve sinema keyfi, mini disko gibi eğlenceli organizasyonlar; Elite World Sapanca Kids Club’da çocuklarınızı bekleyen çok sayıda keyifli etkinlikler arasında yer alıyor. Ayrıca otelin Sapanca Gölü’ne yakın ve doğa ile iç içe muhteşem konumu sayesinde çocuklara özel planlanan hazine avı ve orman etkinlikleri, çocuklarınızın güvenle ve özgürce doğayı keşfetmesini sağlarken doğa sevgilerinin pekişmesine de ortam hazırlıyor.

Size de çocuklarınızın birbirinden eğlenceli aktivitelerle güzelce vakit geçirdiğini bilmenin huzuruyla kendinize ayırabileceğiniz bolca zaman kalıyor. Bu zamanı en güzel şekilde değerlendirmek için Fit Life SPA & Wellness’ta kendinizi şımartacak bir gün planlayabilirsiniz. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı arınma ritüellerini deneyimleyerek günlük hayatın stresinden uzaklaşırken doğanın verdiği konforla tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Eğer bu bayram çocuklarınızla hem eğlenip hem dinleneceğiniz doğa ile iç içe bir tatil hayali kuruyorsanız Elite World Sapanca’nın internet sitesinden ayrıntılı bilgi alabilir, tatil rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Çocuğunuzla Tatile Gidebileceğiniz En İyi 8 Tatil Destinasyonu

Çocuk ve Aile Dostu Otellerde Tatil Yapmanın Avantajları

Çocuğunuzla Tatile Çıkmadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun!

Çocuklarınız ile Tatil Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ