LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

AÇIK HAVADA ETKİNLİK, KOKTEYL PLANLARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Bir açık hava etkinliği ya da kokteyl planınız varsa birçok önemli unsuru da göz önünde bulundurmanız gerekir. Hava koşulları, konaklama, yemekler, mekân gibi pek çok unsuru düşünerek ince ince planlarsanız misafirlerinize kusursuz bir etkinlik sunabilirsiniz. İşte, gerçekten unutulmaz bir açık hava organizasyonu yapmak isteyenler için bilinmesi gerekenler:

 

Kokteyl Organizasyonları Nasıl Planlanır?

Kokteyl Organizasyonları Nasıl Planlanır

Kokteyl organizasyonları, kişilerin isteğine göre şekillendirilir ve ortalama 3-4 saat sürebilir. Oturma düzeni, organizasyon sahibi tarafından belirlenir. Bistro masalar etrafında eğlenen misafirler, kesintisiz yemek ve içecek ikramlarıyla ağırlanır. Kokteyl menüleri, istediğiniz şekilde sunuma hazırlanabilir. Kanepe gibi hızlıca tüketilebilen atıştırmalıkların sunulduğu kokteyller, lezzet çeşitliliği açısından da misafirleri memnun edebilir.

 

Kokteyl Organizasyonu Kimler Tarafından Tercih Edilmeli?

Uzun süren organizasyonlardan hoşlanmayanlar

Genç bir davetli kitlesine sahip olanlar

Modern etkinliklerden keyif alanlar

Konuklarına lezzet şöleni yaşatmak isteyenler

 

Doğru Mekanı Bulduğunuzdan Emin Olun

Yapacağınız etkinliğin veya kokteylin konseptine uygun bir mekan bulmak, planlamanızın ilk adımı olmalı. Çağırmak istediğiniz kişi sayısına göre kapasitesi size en uygun mekân ile anlaşmalısınız. Açık hava organizasyonlarında genellikle daha samimi mekanları tercih etmek, hem sizi hem konuklarınızı memnun edebilir. Etkinlik mekânının geniş ve ferah olması, özellikle kokteyller için oldukça önemli. Seçtiğiniz mekânın park alanının davetliler için yeterli olması da organizasyonun herkes için sorunsuz ve keyifli geçmesinde büyük rol sahibi.

 

Misafirlerinizin Konforunu Düşünmeyi İhmal Etmeyin!

Misafirlerinizin Konforunu Düşünmeyi İhmal Etmeyin

Bir açık hava organizasyonu planlıyorsanız davetlilerin etkinlik süresince iyi ve rahat olduklarından emin olmak için pek çok faktörü önceden düşünmeniz gerekir. Kokteyl vereceğiniz mekanın rahatsız edecek derecede güneş ya da rüzgar almamasına dikkat edin, mekandan bu olumsuzluklara karşı tedbir almasını rica edin.

 

Güvenlik Çok Önemli!

Büyük bir kokteyl verecekseniz bunun için güvenlik personeli ile anlaşmayı unutmayın. Özellikle alkol servisi yapılacaksa muhtemel olumsuzlukların önlenmesi için bu tedbir oldukça önemli. Güvenlik görevlilerinin mekân girişinde ve organizasyon alanının çeşitli yerlerinde beklemesi, misafirlerinize de güven verip daha rahat hissetmelerini sağlayabilir. Ayrıca koronavirüs süreciyle daha fazla önem kazanan hijyen tedbirlerini de önceden almanız, organizasyon mekânının ve yemek şirketinin de hijyeni sizin kadar önemsediğinden emin olmanız da güvenli bir organizasyon planlamasının ilk şartlarından.

 

Yedek Planınız Mutlaka Olsun!

Bazı hava koşulları, organizasyonun en keyifli anında davetlilerin tadını kaçırabilir. Bu etkilerin size vereceği zararı en aza indirmek için mutlaka yedek bir organizasyon planlaması yapın. Örneğin etkinlik günü hiç beklemediğiniz bir anda yağmur yağarsa, mekânın kapalı bölümünün de organize olmasını sağlayabilirsiniz. Tarih değişiklikleri ya da etkinliğinizle ilgili herhangi bir yeniliği duyurmak için web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı aktif tutmayı unutmayın.

 

Elite World Hotels Farkıyla Hayallerinizdeki Organizasyonu Gerçekleştirmek Çok Kolay!

Elite World Hotels Farkıyla Hayallerinizdeki Organizasyonu Gerçekleştirmek Çok Kolay

Sunduğu kaliteli ve kusursuz hizmet ile Elite World Hotels, özel organizasyon ve davetlerinizde de yanınızda! Elite World Hotels, güler yüzlü ve işinde profesyonel ekibiyle en önemli organizasyonlarınızı, unutulmaz bir şölene dönüştürüyor. Farklı lokasyonlardaki otel seçenekleriyle ulaşım açısından da avantaj sunuyor. Elite World Hotels’te tüm yemekler, ödüllü aşçılar tarafından özenle ve hijyen kuralları çerçevesinde hazırlanıyor.

Elite World Hotels’in deneyimli organizasyon ekibi etkinliğin her adımını ve her detayını kusursuzca kurgulayarak sorunsuz ve keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyor. Elite World Hotels’in şubelerindeki geniş otopark hizmeti sayesinde davetlileriniz özel araçlarını da güvenle tercih edebiliyor. Şehir dışından gelen misafirleriniz için ise Elite World Hotels’in özenle tasarlanmış, ferah ve tertemiz odaları konuklarınıza konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor.

Bir açık hava organizasyonu için Elite World Sapanca Hotel'in eşsiz göl manzarası, kusursuz bir tercih olabilir. Bunun yanında Elite World Asia Hotel’in Adalar manzaralı odalarında konuklarınızı huzur içerisinde ağırlayabilirsiniz. En unutulmaz organizasyon fikirlerinizi her detayıyla kusursuz bir şekilde hayata geçirmek için Elite World Hotels ile iletişime geçebilirsiniz.

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ