LÜTFEN OTELİNİZİ SEÇİNİZ
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD İSTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARİS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

2019 YILINDA DÜNYANIN EN ÇOK ZİYARETÇİ ÇEKEN 10 ŞEHRİ

Her yıl milyonlarca insan tatil için dünyanın farklı şehirlerini tercih ediyor. Seyahat danışmanı sitesi Trip Advisor, 2019 Mart ayında dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin görüşlerini paylaştığı oylardan hareketle, 2019'un en çok ziyaretçi çeken turistik şehirleri listesi yayınladı. Peki, o şehirler hangileri? İşte yıl boyu insanların ilgisini çeken 10 etkileyici şehir!

 

1. Londra

Londra

İngiltere'nin başkenti Londra, verilere göre her yıl 30 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Şehrin güzelliğinin yanı sıra sahip olduğu müzeler de bu kadar çok ziyaret edilmesinin nedenleri arasında gösteriliyor.

 

2. Paris

Fransa'nın başkenti Paris'in 2019 yılında 23 milyon insan tarafından ziyaret edildiği biliniyor. Eyfel Kulesi, Disneyland ve Louvre Müzesi, şehrin en çok ziyaret edilen ve ilgi çeken yerlerinden sadece birkaçı. Romantik ve kültürel bir gezi yapmak isteyenler, rotasını yeni yılda da Paris'e çevirmeye devam edecek gibi görünüyor...

 

3. Roma

Roma

İtalya'nın başkenti ve dünyanın sayılı tarihi şehirlerinden Roma, yılda ortalama 10 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu nedenle 2019'un da en çok ziyaret edilen şehirleri arasında. Şehrin simgelerinden olan Kolezyum, Konstantin Arkı, Pantheon Tapınağı, Trevi Çeşmesi burada mutlaka görülmesi gereken güzelliklerden.

 

4. Girit

En büyük Yunan adası olan Girit de 2019'un en fazla ziyaret edilen şehirleri arasında yer alıyor. Sıcakkanlı sakinleri ve uygun fiyatları sebebiyle bölge özellikle yaz aylarında turist akınına uğruyor. Büyüleyici sahili ve tarihi güzellikleri ile Girit, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

 

5. Bali

Endonezya'nın egzotik adası Bali, bereketli bir doğaya ve atmosfere sahip. Adanın en popüler yeri ise her ay 120 bin kişi tarafından ziyaret edildiği bilinen Kutsal Maymun Ormanı. Unutulmaz bir doğa tatili için tercih edebileceğiniz bu yer de ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

 

6. Phuket

Tayland'ın güneyinde yer alan Phuket de tıpkı Bali gibi doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Denizin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz şehirde geceleri de eğlence yaşamının dibine vurmak mümkün.

 

7. Barselona

Barselona

İspanya'nın başkenti Barselona, 2019'un en çok ziyaretçi çeken şehirleri arasında yer alıyor. Barselona, mimarisiyle dikkat çeken ünlü yapıları, müzeleri ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken bir yer.

 

8. Marakeş

Bir diğer dikkat çeken şehir ise Marakeş! Fas'ta bulunan bu güzel şehir, sokakları ve eski tarz binaları ile son yıllarda dünyada yoğun ilgi görüyor. Şehrin öne çıkan yerleri arasında ise Camiu'l-Fena Meydanı, el-Kuteybe Mescidi, Bin Yusuf Okulu ve Saadian mezarları bulunuyor.

 

9. Dubai

2019 yılında yaklaşık 20 milyon turist tarafından ziyaret edilen Dubai, yeni yılda bu rakamın da üstüne çıkmayı planlıyor. Şehrin en önemli simgesi 830 metre yüksekliğe ulaşan Burc Halife binası. Buradan Dubai'nin tamamını görmek mümkün! Diğer turistik yerleri ise Dubai Alışveriş Merkezi, Dubai Müzesi, Eski Dubai ve Şeyh Said el-Maktum Müzesi olarak sayılabilir.

 

10. İstanbul

İstanbul

Trip Advisor'un listesinde tanıdık mı tanıdık bir şehir de var! İstanbul da tıpkı listemizdeki diğer büyüleyici şehirler gibi 2019 yılında en çok ziyaretçi çeken şehirleri arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca turist tarafından ilgi gören İstanbul tarihi ve mimari güzellikleri, benzersiz Boğaz manzarası ile görenleri kendine hayran bırakıyor. 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kar Yağdığında Güzelliği Kat Kat Artan 7 Lokasyon!

Ucuza Seyahat Edebileceğiniz 8 Şehir

Kış Tatili için Tercih Edebileceğiniz 8 Muhteşem Rota

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 7 Amerika Kıtası Ülkesi

PAYLAŞ
SON 5 EĞLENCE GÖNDERİSİ
SON 5 ETKİNLİK GÖNDERİSİ
SON 5 EVLİLİK GÖNDERİSİ
SON 5 GENEL GÖNDERİSİ
SON 5 İŞ HAYATI GÖNDERİSİ
SON 5 HABERLER GÖNDERİSİ
SON 5 ÖZEL GÜNLER GÖNDERİSİ
SON 5 SAĞLIKLI YAŞAM GÖNDERİSİ
SON 5 SEYAHAT GÖNDERİSİ
SON 5 YEME İÇME GÖNDERİSİ