PLEASE SELECT YOUR HOTEL
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD ISTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARIS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
ADULTS
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
ADULTS
BOOK NOW

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

MARMARIS’TE GEZILECEK VE GÖRÜLECEK YERLER

Muğla’nın güzide ilçelerinden Marmaris her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Marmaris’i üç kelimeyle anlatmak gerekirse “tarih, doğa ve eğlence” en doğru ifadeler olacaktır. Çünkü cennetten bir köşeyi andıran bu bölge buram buram tarih kokuyor. Yeşil ile mavinin en güzel buluşmasını size sunuyor. Gece hayatı ise tüm yılın stresinden bir anda arınmanızı sağlıyor.
 

İlk Durak: Marmaris Kalesi ve Hafsa Sultan Kervansarayı

Mutlaka görmeniz gereken ilk yer Marmaris Kalesi ki ilçede gezerken kaleyi görmemeniz ve cazibesine kapılıp yakından görmek istememeniz mümkün değil. 1500’lü yıllarda inşa edilen bu kale Marmaris adının nereden geldiğini de açıklıyor. Rivayete göre Kanuni Sultan Süleyman bu kalenin mimarını astırıyor. İlçe de adını buradan alıyor. Hafsa Sultan Kervansarayı ise kalenin hemen yanında. Sultan Süleyman’ın annesi için yaptırdığı bir mekan…

marmaris koylar

 

Şimdi Adalara Açılma Zamanı!

Tatile ayırdığınız zamanı dolu dolu geçirebileceğiniz Marmaris’te tarihe kısa bir yolculuk yaptıktan sonra rotanızı Cennet Adası’na çevirebilirsiniz. Adaya tekneyle ulaşabilir ya da Yalancı Boğaz’dan yürüyerek gidebilirsiniz. Cennet Adası’nın adını nereden aldığını söylemeye gerek var mı? Bu adada doğa ve siz baş başasınız.

marmaris adalar

 

Dalış Deneyimi Yaşamaya Ne Dersiniz?

Baca Mağarası, Marmaris’te mutlaka görmeniz gereken bir diğer doğa harikası. Bu bölgede 50 metreye kadar dalış yapabilir, eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Baca Mağarası dünyanın en ender dalış alanlarından biri. Üstelik bu deneyime cesaret ettiğinize değecek bir manzara ile karşılaşıyorsunuz.

marmaris dalış

 

İçmeler’de Biraz Dinlenelim

Elbette tüm zamanınızı gezmeye ayırmayacaksınız. İçmeler plajı güneşin, kumsalın ve denizin tadını çıkarmanız için ideal bir seçim olabilir. Gayet uzun ve ince kumlu bir kumsal. Çok sayıda konaklama yeri mevcut. Kendinizi bir anda denizin muhteşem manzarasını seyre dalmış halde bulabilirsiniz.

içmeler

 

Tarihe Bir Adım Daha Yakın

Yeterince dinlendiyseniz bu defa Amos Antik Kenti’ne doğru yol almaya başlayabilirsiniz. Aslında burası bir amfi tiyatro. Henüz kalıntılar tam olarak ortaya çıkarılmamış. İlçe merkezine sadece 25 km uzaklıkta, tarihe bir adım daha yaklaşmak isteyenleri ağırlıyor.

tarihi marmaris

 

Marmaris Koylarıyla Ünlü

Bu bölgede zaman geçirip koylara uğramamak olmaz. Ne de olsa koylarıyla ünlü bir tatil bölgesindesiniz. En popüler olanı ise Abdi Reis Koyu. Tekne gezintisi yapanlar gününün büyük bölümünü bu koyda geçiriyor ve son derece memnun şekilde geri dönüyor. Alternatif durağınız Ayın Koyu da olabilir. Bördübet Koyu ise doğayı daha derinden hissedebileceğiniz bir koy.

marmaris gece hayatı

 

Geceyi Eğlenceye Dönüştürme Vakti

Marmaris’te eğlence havanın kararmasıyla başlar ve sabahın ilk ışıklarına dek sürer. Uzun ve dar bir sokak boyunca sıralanmış olan eğlence mekanları Barlar Sokağı’nın her daim canlı kalmasını sağlıyor. Bar, club, disko… Ne arasanız bu sokakta. “Barlar Sokağı nerede?” diye sormanıza gerek yok. Müzik sesini takip edin!

yeni deneyimler

 

Yeni Deneyimler Yaşamaktan Korkmayın

marmaris alışveriş

Kendi sınırlarınızı biraz zorlamak isterseniz, Marmaris harika bir tercih. Yapabilecekleriniz gerçekten sınırsız. Örneğin kano eğitimi alabilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Rüzgar sörfü eğitimleri de veriliyor. Jeep safari etkinliklerine katılabilir, gördüğünüz ve hayran kaldığınız o manzaranın içine girebilirsiniz. Rafting de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Eşsiz Güzelliğiyle Ege Kıyılarımızda Arz-I Endam Eden 10 Tatil Beldesi 

Her Mevsimi Ayrı Güzel Bozcaada Rehberi 

Çocuklarınız İle Tatil Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaz Tatilinizi Planlamadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun 

İstanbul'a İlk Kez Gelecekler İçin Seyahat Rehberi 

Bu Yaz Yunanistan'a Gitmeniz İçin 10 Şahane Neden 

Bodrum'un Güzel Komşusu Kos Adası'nda Mutlak Yapmanız Gereken 8 Şey 

Doğa Kaçamağı İçin Ağva'da Yapabileceğiniz 6 Aktivite 

İstanbul'a Yakın Muhteşem Güzellikte 12 Tatil Yeri 

SHARE THIS ARTICLE
LAST 5 ENTERTAINMENT POST
LAST 5 EVENTS POST
LAST 5 WEDDING POST
LAST 5 GENERAL POST
LAST 5 BUSINESS LIFE POST
LAST 5 NEWS POST
LAST 5 SPECIAL DAYS POST
LAST 5 HEALTHY LIFESTYLE POST
LAST 5 TRAVEL POST
LAST 5 FOOD & DRINK POST