PLEASE SELECT YOUR HOTEL
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD ISTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARIS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
ADULTS
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
ADULTS
BOOK NOW

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

İSTANBUL’DA MANZARASIYLA ÜNLÜ 6 YER

Görkemli binaları ve gezilecek sayısız mekanlarıyla gerek yerli halkın, gerekse gelen ziyaretçilerin büyülendiği İstanbul, Türkiye’nin en büyük metropol kentlerinden birisidir.

Kozmopolit yapısında birbirinden farklı etnik kültüre yer veren şehrin görülmeye değer unsurlarının başında şehir manzaralı pek çok mekan bulunur. Göz alıcı görüntüler sunan manzaralı mekânları gezi listenize ekleyerek kendinize doyumsuz bir İstanbul turu yapabilirsiniz.

 

Mecidiye Köşkü Terası

Mecidiye Köşkü Terası

Size eşsiz bir İstanbul manzarası sunan Mecidiye Köşkü, Kız Kulesi’ni tam karşıdan izlemenize yardımcı olan başlıca mekânlardandır. Orta düzeyde yüksekliğe sahip olan teras, Topkapı Sarayı’nın bahçesinde yer alır. Sultan Abdülmecid tarafından inşa ettirilen teras, adeta Boğaziçi’nin giriş çizgisini oluşturur. Sarayburnu, Tophane, Dolmabahçe, Beşiktaş, Boğaziçi Köprüsü ve adaları dilediğiniz şekilde izleyebileceğiniz terası görmeniz gereken yerler arasına mutlaka eklemelisiniz.

 

Nakkaş Tepe/ Kuzguncuk

Nakkaş Tepe/ Kuzguncuk

Nakkaş Tepe; gözlerden uzak, sakin vakit geçirmek isteyenlerin tercih edeceği en muazzam mekânlar içerisinde yer alır.  Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii ve Feriye gibi görkemli mekânları tam karşıdan gören tepeye çıktığınızda sıcak çayınızı yudumlarken İstanbul’un çarpıcılığını tüm iliklerinizde hissedebilirsiniz.

 

Molla Aşkı Parkı

Molla Aşkı Parkı

Yeşil dokusuyla size doğal bir şehir havası yaşatan Molla Aşkı Parkı, renkli ve sevimli bahçesinde yer alan kafeleriyle her zaman ziyaretçi akınına uğrar. Galata, Sütlüce ve Fener gibi semtleri yekpare açıdan izleyebileceğiniz parka, isterseniz dışarıdan yiyecek getirebilir, isterseniz de kafeden satın alabilirsiniz. Yaz aylarında geldiğinizde çocuklarınızla birlikte güzel ve eğlenceli piknikler yapabilirsiniz.

 

Süleymaniye ve Kalafat Yeri

Süleymaniye ve Kalafat Yeri

Denizden 5-10 metre yüksekte bulunan Kalafat Yeri; Sarayburnu, Ayasofya, Galata Köprüsü, Çamlıca Tepesi ve Kız Kulesi gibi eşsiz mekanları izleyebilmenize olanak veren muhteşem bir durak. Galata Köprüsü ve Unkapanı Köprüsü arasında uzanan 700 metrelik bölge; Perşembe Pazarı’ndan başlayarak Haliç’e kadar uzanır. Akşamları şehrin ışıklandırılmasıyla ayrı bir güzelliğe bürünen mekânda Türk kahvenizi yudumlarken dostlarınızla keyif dolu sohbetler edebilirsiniz.

 

Yavuz Sultan Selim Cami Avlusu

Yavuz Sultan Selim Cami Avlusu

Doğu Roma döneminden itibaren 5. tepe olarak anılmaya başlayan Yavuz Sultan Selim Tepesi, İstanbul‘u daha geniş açıdan izlemek isteyenler için öne çıkan mekânlardandır. Caminin avlusunda yer alan sekizgen türbe ise o manevi ruhun daha açık yansıtılmasına yardım eder. Ayrıca Kanuni Sultan Selim’in annesi Hafsa Sultan’ın ve Abdülmecid’in türbeleri de yine bu cami içerisinde göze çarpar.

 

Büyük Çamlıca Tepesi

Büyük Çamlıca Tepesi

Kozmopolit şehir İstanbul’da sıklıkla ziyaret edilen seyir yerlerinden birisi de Büyük Çamlıca Tepesi’dir. 268 metre yüksekliğine sahip olan tepe, Avrupa Yakası’nda yer alan gökdelenlere karşı uzanan renkli bir balkon görünümü çizer. Tepeye çıktığınız zaman manzara boyunca size; Galata, Haydarpaşa, Rumeli Hisarı, Kandilli, Topkapı ve Sultanahmet ve Adalar eşlik eder. Panoramik görünümüyle günün her saatinde sizi büyüleyecek olan Çamlıca Tepesi’ne çıktığınız zaman gezinizden hatıra olarak bırakabileceğiniz güzel kareler yakalayabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul'a İlk Kez Gelecekler İçin Seyahat Rehberi

İstanbul’da Görülmeye Değer 10 Alternatif Müze

İstanbul’un Simgesi Galata Kulesi’nin Hikayesi

İstanbul’da Yenilebilecek Geleneksel Yemekler

İstanbul’da Baklava Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Hamburger Yapan En İyi 7 Mekân

İstanbul’da Caz Dinleyebileceğiniz En İyi 8 Mekân

İstanbul’da Mantı Ustası Sayılan 7 Mekân

İstanbul’u Anlatan 10 Roman

İstanbul’daki En İyi 7 Konser Mekânı

İstanbul’da Yer Alan Kendinizi Dinleyebileceğiniz 7 Huzur Dolu Yer

İstanbul’daki En İyi 8 Kahvaltı Mekânı

İstanbul’un En Pahalı Restoranları

İstanbul’da Gece Dışarı Çıkacaklara Öneriler

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Geçmişten Gelen Hikayesi

İstanbul’da Yer Alan Lahmacun Severlerin Mutlaka Gitmesi Gereken En İyi 10 Lahmacuncu

SHARE THIS ARTICLE
LAST 5 ENTERTAINMENT POST
LAST 5 EVENTS POST
LAST 5 WEDDING POST
LAST 5 GENERAL POST
LAST 5 BUSINESS LIFE POST
LAST 5 NEWS POST
LAST 5 SPECIAL DAYS POST
LAST 5 HEALTHY LIFESTYLE POST
LAST 5 TRAVEL POST
LAST 5 FOOD & DRINK POST