PLEASE SELECT YOUR HOTEL
  • ELITE WORLD SAPANCA
  • ELITE WORLD ASIA
  • ELITE WORLD EUROPE
  • ELITE WORLD ISTANBUL
  • ELITE WORLD BUSINESS
  • ELITE WORLD MARMARIS
  • ELITE WORLD VAN
  • ELITE WORLD PRESTIGE
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
ADULTS
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
ADULTS
BOOK NOW

BLOG

ELITE WORLD HOTELS

ELITE WORLD İSTANBUL HOTEL YENILENDI!

Taksim’de kalitenin ve konforun simgesi haline gelen Elite World İstanbul Hotel, yenilendi. Saray mimarisine modern bir yorum ekleyerek, günümüz mimarisine uygun dekorasyona bürünen Elite World İstanbul Hotel, yenilenen yüzünü “Her şey konforunuz için” sloganıyla misafirlerine sunmaya başladı.Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin el işçiliğiyle yenilenen tavan boyaları ve aza indirgenen varaklar, renovasyonda ilk dikkat çeken unsurlar arasında…

Elite World Hotels zincirinin ilk 5 yıldızlı oteli olarak 2008 yılında kapılarını açan Elite World İstanbul Hotel, neo klasik mimarinin ve saray mimarisinin ahengiyle Taksim’in en gösterişli tesislerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Misafirlerine günümüz mimarisinin sade ve modern yapısına uygun bir dekorasyonla ev sahipliği yapmak adına renovasyona giren Elite World İstanbul’da, sadelik ve açık renkler ön plana çıkarıldı. Açıldığından bu yana odalarının konforu ile misafirlerini etkileyen Elite World İstanbul’da tüm odaların halıları, duvar kağıtları, yatakları ve mefruşatı daha açık renklerle yenilenerek günümüzün sürekli değişen tercihleriyle daha da uyumlu hale getirildi.

Saray mimarisine modern yorum

Elite World İstanbul Hotel’in neo klasik mimariyle saray mimarisinin buluştuğu dekorasyonu, resepsiyonundan yemek salonlarına, odalarından yüzme havuzuna kadar yenilendi. Toplantı salonlarındaki duvar kağıtları ve halılar daha açık renklerle yenilenip aydınlatma sistemleri de canlandırılırken, Business Center’ın alanı ve teknolojik altyapısı genişletilerek misafirlerin rahatlığı için lobi katına taşındı. The Brasserie Restoran’ın yanı sıra günümüz kafelerinin en iyi örneklerinden biri olan, Elite World Hotels’in tescilli markası Coffee Company’de de aynı şekilde mefruşat yenilenmesi gerçekleştirildi.

Mimar Sinan öğrencilerinden özel dokunuş

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin el işçiliğiyle yenilenen tavan boyaları ilk olarak dikkat çekerken, saray mimarisine modern bir yorum katılarak, varakların azaltıldığı yeni dekorasyon ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.04

SHARE THIS ARTICLE
LAST 5 ENTERTAINMENT POST
LAST 5 EVENTS POST
LAST 5 WEDDING POST
LAST 5 GENERAL POST
LAST 5 BUSINESS LIFE POST
LAST 5 NEWS POST
LAST 5 SPECIAL DAYS POST
LAST 5 HEALTHY LIFESTYLE POST
LAST 5 TRAVEL POST
LAST 5 FOOD & DRINK POST